Īlons un Zilais putniņš. X

Īlons un Zilais putniņš. X
Image created by astroValtinsh using Canva

Īlons Masks ir viens no pasaules karstākajiem kartupeļiem, ko ļaudis, vismaz interneta vidē, virpina diendienā jau kādu ilgāku laiku. Jūsmotāji ģībst no šā vizionāra idejām, bieži vien neiedziļinoties to saturā un šajā aizrautībā brīžiem piemirst atgriezties uz zemes, faktoloģiski neizvērtējot viņa sacīto.

Ūdensvīra laikmetu raksturojošās iezīmes ir pretošanās ierastajam, vēlme “atbrīvoties”, radot ko inovatīvu, pavisam jaunu, bieži vien idealizētu, apstrīdot pastāvošo kārtību un izredzēto, kliķes privileģētību. Viss jau ir skaisti un “nākotnīgi”, un es esmu par jaunradi, tehnoloģijām un platonisku atbrīvošanos no dogmatiskiem kanoniem, taču Īlona un citu mūsu nākotnes veidotāju, iespaidotāju sakarā ir ļoti skumji redzēt, ka daļai pasaules bagātāko cilvēku ir tik liela ietekme uz notiekošo, bet ne vienmēr lietu būtības un satura saprašana. Cik “ūdensvīriski”.

Īlona sakarā viņa biznesa sadaļai būtu grūtāk kur piesieties, jo kaut kā jau tie miljardi ir jāmāk nopelnīt. Jā, liels atspaids ir bijis no tēva bagātības, Īlona gadījumā, un vēl lielāku bagātību ir vieglāk iegūt no jau lielas bagātības, nekā sākot visu no nulles. Tomēr ne katrs Miķelis ir uz to spējīgs. Būtu grūti atrast kādu saprātīgu cilvēku, kurš apgalvotu, ka Masks to pilnībā nemāk. Taču Tviteris ir kaut kas cits. Tā ir informatīva telpa, informācijas platforma, nevis kosmosa raķete, elektroauto vai interneta translēšana, kas vairāk ir eksakto zināšanu, inženierijas un tehnoloģiju apvienojums, kas Maskam kā fizikas zinātņu bakalauram, pieņemu, ir labāk saprotams.

Gribot dot vārdu visiem, vienlīdzīgas iespējas visiem, bez pietiekamas kontroles un uzraudzības tomēr ir bezatbildīgi un kaitnieciski. To var atkārtot un atkārtot, ka vārda brīvība nav visatļautība, un ir pietiekami liels skaits negodprātīgu un nesaprātīgu indivīdu uz šīs planētas, lai visu tā vienkārši palaistu brīvdomības pašplūsmā.

Jau pandēmijas laikā mēs sākām šķirot savus paziņas, draugus, radiniekus, partnerus, tuviniekus, tuvākos ģimenes locekļus tādos, ar kuriem vairs nav tālākas vēlmes kontaktēties, jo atklājās, ka aiz “labā” vai pozitīvā cilvēka slēpjas, tumsonība, aprobežotība, sazvērestības teorijas vai plakanzemes izdomājumu kaleidoskops un tādos, kurus klausoties runājam, varējām atviegloti nopūsties, saprotot, ka esam uz vienas nots – saprāta stīgas. Vai vismaz līdzīgās, nekonfliktējošās domās. Kovid pandēmija iznesa uz āru tās cilvēku šķautnes, kuras mīļā miera labad citi cilvēki būtu vēlējušies nezināt. Plikus viedokļus, ne zināšanās balstītus.

Neuzstāju, ka ir tikai pareizais vai nepareizais redzējums, balts vai melns, viena vienīgā taisnība. Arī zinātne pietiekami bieži kļūdās, kad it kā pierādītais pēc laika tomēr izrādās citādāks. Piemēram, kafijas jautājumā man ir vienalga vai tā ir laba, vai tomēr ne tik laba veselībai. Vieni saka tā, otri tā. Skaidrības nav ne tikai internetā, bet arī pētītāju starpā. Vai, piemēram, senākos laikos taču tika “pierādīts” un racionāli izskaidrots, loģiski pamatos, ka viss kosmoss riņķo ap Zemi, bet beigās izrādījās, ka ne tikai Zeme nav visuma centrs, bet pat Saule tāda nav – esam mazs, mazītiņš puteklītis netveramā Visuma plašumos.

Jautāt, izzināt, izmēģināt ir atslēga uz izpratnes un zināšanu veidošanu, nevis laižot pa dzīvi kā sanāk jeb operējot ar tām zināšanām, kas uzsūcas un pielīp no apkārtējās vides (visplašākajā ziņā), ikdienas gaitām un iespaidiem. Tā, protams, arī ir pieredze, un vajadzīga, lietderīga, bet tā nestrādā kā fundaments, uz kuru balstīt un veidot savu domāšanu. Te man prasās iespraucināt Imanuela Kanta teikto: “[Savukārt] prāts, kas iestidzis vienīgi pieredzē, nevar būt apmierināts ar savas darbības rezultātiem.”[1]

Diemžēl Maska sakarā ir redzams, ka viņš daudz ko nezina un viņam nav izpratnes par lietu būtību (nejaukt ar viedokļu atšķirību), vai lakoniski sakot, viņš ir izrādījis lielu nekompetenci jautājumos, par kuriem viņam ir viedoklis, bet ne zināšanas. Protams, varētu jau stereotipiski teikt, ka dienvidāfrikānim ar ASV un Kanādas pilsonību ir diezgan americentrisks vai tieši pretēji, globalizēts skatījums uz pasauli, saucot sevi par “vārda brīvības absolūtistu”[2]. Vai varētu vēl visu “novelt”uz viņam it kā piemītošo Aspergera sindromu. Taču cilvēkam ar tik liela mēroga ietekmi pasaulē, manā skatījumā, būtu labāk jāapzinās sava teiktā un rīcības potenciālās sekas, neatkarīgi no visiem apstākļiem. Tad jau jebkurš var pamatot savu destruktīvo rīcību aizbildinoties ar kādu kaiti, piemēram, “bliķu bleķīti”[3], neuzņemoties nekādu atbildību.

Ko par to visu saka Īlona Maska dzimšanas karte? Varbūt viņš pietiekami labi apzinās “ūdens duļķošanu”– manipulēšanu ar informatīvo telpu un viedokļiem, un mūsdienu ieroču – tehnoloģisko iespēju došanu reizē gan “labajiem”, gan “ļaunajiem”? Vai “Twitter” iegāde, kas jau bija cirka cienīga epopeja – pirkt, nepirkt; beigās negrib pirkt, bet jāpērk, jo izteica oficiālu piedāvājumu, bija nosacīti labs lēmums?[4]

Šajā rakstā es nevēlos izvērsti analizēt to, kas visiem tāpat labi redzams un vērtējams Maska sakarā, kā arī, kas man kā astrologam labi redzams atspoguļojamies viņa dzimšanas kartē, piemēram, Venēras un Marsa trīne – inovatīvu biznesa ideju realizācija plašā mērogā, Ascendenta pārvaldnieka Mēness novietojums un sekstils ar Merkūru – kur viņa idejas vai prāts virzās, tur saož naudu un iespējas pa gabalu, savukārt Plūtona un Jupitera harmonija to ļauj veiksmīgi akumulēt un palielināt. Merkūra un Saules novietojums Maska dzimšanas kartē vedina domāt, ka Maskam patīk lietas jeb kuģīšus pārvietot citiem nemanāmi, slēpti, neuzticoties citiem, kontrolējot lietas no aizkulisēm, savukārt Saules Urāna spriedze norāda, ka Masks ir reformētājs, ar dumpiniecisku garu, neatkarīgs, sava ceļa lauzējs (“Zip2”, “Tesla”, “SpaceX”, utt.), viņam piemīt nepieciešamība pēc “patiesības/taisnīguma” (minēju – sevi sauc par vārda brīvības absolūtistu), bet tā kā tas ir spriedzes aspekts, tad ačgārnā, pārsteidzīgā, neapdomīgā, uzspiestā veidā, utmldz. Mēģināšu konspektīvi atbildēt uz šiem jautājumiem, aplūkojot to, kā aizsākās šī “Twitter” sāga pagāšgad un kā tā izvērtās tālāk.

Sākšu ar hronoloģisku faktu uzskaitījumu:

· 2022.gada 4.aprīlī Īlons Masks paziņoja, ka ir iegādājies 9,1% no “Twitter” akcijām, kļūstot par kompānijas lielāko akcionāru.

· 2022.gada 14.aprīlī Masks izteica piedāvājumu iegādāties “Twitter” par ~44 miljardiem dolāru, 54,20$ par akciju.

· 2022.gada 25.aprīlī “Twitter” kompānija pieņēma un akceptēja Maska izteikto piedāvājumu.

· 2022.gada 8.jūlijā Masks paziņoja, ka vēlas atteikties no šī darījuma.

· 2022.gada 3.oktobrī Maska juridiskā komanda paziņoja, ka Masks tomēr ir pārdomājis un pirks “Twitter”, ja “Twitter” valde atsauks savu prasību tiesā.

· 2022.gada 27.oktobrī Masks oficiāli kļuva par “Twitter” īpašnieku, tvītojot: “Putns ir atbrīvots”.

· 2022.gada 1.novembrī soctīkla lietotāji tika iepazīstināti ar 8$ mēnesī vērto verifikācijas modeli, kad zilo ķeksīti varēs iegūt ikviens. Līdz ar to, piemēram, “Taliban” un visādi parodijkonti kļuva apstiprināti jeb verificēti (nepatīk man tas anglicisms).

· 2022.gada 4.novembrī Masks atlaida pusi darbinieku (~3700), arī daudzus vadošos speciālistus, palikušajiem izsakot dažāda veida darba kārtības un pienākumu ultimātus, kam sekoja vēl masu atlaišanas līdz “Twiterī” bija palikuši ~1500 darbinieku.[5][6]

· 2023.gada 30.maijā aktīvu jeb līdzekļu pārvaldnieks “Fidelity”, kam “Twitter” pieder daļas 20$ miljonu vērtībā paziņoja, ka pusgada laikā kopš Masks ir pārņēmis uzņēmumu, tā vērtība ir kritusies par divām trešdaļām, kas nozīmētu, ka “Twitter” ir nevis 44$ miljardus vērts uzņēmums, bet gan tikai ~15 miljardus dolāru.[7]

· 2023.gada 11.maijā Īlons Masks nominēja jaunu “Twitter” kompānijas izpilddirektori – Lindu Jakarino (Linda Yaccarino).[8]

· 2023.gada 24.jūlijā “Twitter” tika pārdēvēts par “X”.[9]

Pirmais solis

Iekšējais loks - Maska dzimšnas planētu un objektu novietojums. Ārējais loks aktuālo planētu kustība zodiakā un to aspektācijas pret dzimšanas planētu un obejktu novietojumiem. Tranzītu astrokarte 04.14.2022., Ostina, Teksasa, ASV.

Šajā attēlā ir attēlotas planētu aktualitātes Īlona Maska dzimšanas kartē 4.aprīlī, 2022.gadā, kad viņš iegādājās lielu vezumu ar Twitter akcijām. Šis solis acīmredzami noveda pie nākamā soļa – idejas par Twitter iegādi. Astrokartē redzam, ka tikko ir bijis Jauns Mēness un Mēness ir augošā fāzē, kas būtu it kā labi. Tranzitējošā jeb aktuālā Saule veido harmoniju ar Mēness Mezgliem, kas no vienas puses veicina labvēlīgu kontaktu veidošanos un personisko centienu realizāciju. Ir laba sajūta, enerģijas pieplūdums tālākiem mērķiem, taču viss pozitīvais tur apmēram arī beidzas. Saules aspekti vairāk šeit norāda, ka Maskam šī varēja izvērties kā veiksmīga diena, bet, ja mēs paskatāmies, kas pie tās novedis un, kas gaida tālāk, tad mēs redzam, ka tikko ir bijusi tranzīta Saules spriedze ar dzimšanas Merkūru, kas liecina, ka pirmīt ir bijusi intensīva štukošana, ko un kā darīt.

Krīzes situācijās šāda aspektācija var palīdzēt atrisināt samezglojušos problēmas, taču “miera” apstākļos šāds aspekts var novest pie ne tiem labākajiem lēmumiem, jo iekšēji ir sajūta, ka kaut kas ir jādara, galvenokārt prāta nemiera un saspringuma dēļ.

Iepriekš minēju “no vienas puses”, tad no otras puses šai Saules veicinātajai harmonijai šajā brīdī fonā, bet vēlāk jau kulminējot, tuvojas Urāna spriedze ar Mēness Mezgliem, kas norāda uz negaidītu, problemātiski traucējošu pavērsienu tuvošanos.

Vēl viena svarīga lieta, iespējams, pat svarīgākā šajā laikā Īlona dzimšanas kartē bija tranzitējošo Marsa un Saturna savienojums ar dzimšanas Marsu Īlona Darījumu partnerības mājā jeb astrosfērā. Tas viennozīmīgi norāda uz jauna biznesa cikla sākumu (Marsa atgriešanās) un fundamentālām pārbīdēm, taču Saturna klātbūtne šeit arī norāda, ka cilvēks uzņemas jaunu atbildību, jaunu nastu, no kuras bez kārtīga darba tikt vaļā tik viegli nesanāks. Tiek pieņemts apgrūtinošs uzdevums. No uzņemtām saistībām un atbildības neizbēgt. Te vietā būtu sakāmais: “Skaties (esi uzmanīgs), ko vēlies.”

Nedaudz mazāk svarīgi, bet tomēr nozīmīgi šajā kopskatā ir aktuālās Venēras veidotie spriedzes aspekti pret dzimšanas kartes planētām – Jupiteru, Satrunu un Neptūnu, aktivizējot dzimšanas Saturna Neptūna spriedzes aspektu. Venēra šajā momentā atrodas Īlonam kritiskā punktā.

Dzimšanas kartē Saturna un Neptūna opozīcija norāda, ka cilvēkam piemīt vēlme aizslīdēt no pienākumiem un ignorēt ierasto kārtību, apiet protokolu. Tranzīta Venēras spriedze pret Jupiteru norāda uz disciplīnas trūkumu, vairāk no laiskuma puses, bet, kas īpaši izteikti var izpausties ir nevērība un vieglprātīga rīcība, neapzinoties saistību sekas. Var pakampt vairāk nekā apēst.

Sekojoši, tranzīta Venēras spriedze ar dzimšanas Neptūnu izpaužas kā alkohola reibums, kad mežacūka var izskatīties kā lauva, kā nesen Berlīnē gadījās. Bet, ja nopietni, šī aspekta darbības laikā visdrīzāk rodas izplūdis, neskaidrs redzējums par notiekošo. Rozā brilles. Viegli novirzīties no iepriekš iecerētā (“skaidrā prātā”). Un pēdējais Venēras veidotais spriedzes aspekts šajā plejādē ar dzimšanas Saturnu norāda uz vēsu attieksmi pret apkārtējo viedokli, grūti saprast, ko vēlies, nevelies, iespējams var rasties sajūta, ka citas izvēles tāpat nav, tāpēc “baidoties” vai domājot, ka tāpat labāka laika nebūs, tas liek izdarīt izvēli.

Tātad ir redzams un secināms, ka cilvēks, dažādu noskaņu kokteilī izdarīja soli, no kura atkāpties nebūs tik viegli tālāk un, kas secīgi pēc pusotras nedēļas noveda pie nākamā soļa.

Pilnmēness – kurš gan cits

Tranzītu astrokarte 14.04.2022.

Mītiem un izdomājumiem apvītais Pilnmēness laiks gluži vienkārši ir notiekošā kulminācija, rezultēšanās – kādam prātiņš sāk gaudot un nagi niez kaut ko sadarīt, sastrādāt, citam realizējas, manifestējas plāni, notiek vislielākais kāpinājums kādai virzītai idejai, projektam vai darbībai. Daļu ļaužu konkrētā Mēness ciklā tas neskar vispār.

Ja skatītos tikai pēc Mēness fāžu attīstības, kad 1.ceturksnī Masks iegādājās “Twitter” akcijas un tuvojoties Pilnmēnesim izteica oficiālu piedāvājumu iegādāties šo soctīkla kompāniju, tad tas būtu pat tīri iederīgi. Pēc manām kalkulācijām šis Pilnmēness Maska dzimšanas kartē kulminēja uz 3. un 9. Mājas ass, kas ir saistītas ar pirkšanu un pārdošanu. Taču ar Mēness fāzēm vien nepietiek. Ir svarīgi, kas notiek cilvēka dzimšanas kartē un aktuālajā astroplānā kopumā. No mana skatu punkta Masks rīkojās pēc noklusējuma jeb kā daži astrologi mēdz teikt, ejot planētu pavadā, nevis vadoties pēc to rādītajām ceļa zīmēm.

Šeit, 14.aprīlī mēs redzam, ka tranzitējošā Urāna veidotie aspekti ir krietni pietuvojušies salīdzinājumā ar 4.aprīli – harmonija ar dzimšanas Merkūru ir savā aktivizācijas pilnbriedā un vēl turpat saplūstot tuvojas spriedzes kvadrāts ar Mēness Mezgliem. Klāt ir nākuši tranzitējošo Mēness Mezglu spriedzes aspekti ar dzimšanas Marsu. Man no šīs situācijas būtiskākais jautājums būtu – vai Masks apzinājās, ko viņš dara? Jo tas maina situācijas izpratni.

Ja viņš apzinājās, tad šo aspektāciju komplektu varētu tulkot kā spožas idejas realizāciju, ar domām, skatu un vīziju nākotnē, apzinoties tālākus riskus un potenciālās grūtības, ar kurām nāksies (apgalvojums) tikt galā. Taču, ja Masks vienkārši ir vadījies, kā teicu pēc noklusējuma, pēc impulsa, tad šī vilinoši spožā ideja viņam būs aizsegusi skatu uz realitāti un ievilkusi tādā fanātiskas pārliecības un kļūdainu lēmumu virpulī.

Aktuālo jeb tranzitējošo Mēness Mezglu spriedze ar dzimšanas Marsu norāda uz laiku, kad būtu īpaši harmoniski jāizturas pret Marsa simbolizējošām izpausmēm – biznesa aktivitātēm. Bez pārsteidzības, histērijas un agresīvas uzstājības. Tā kā tā laika interneta laikrakstu virsraksti minēja tādus apzīmējumus ap šo “Twitter” iegādi kā ‘haoss, epopeja, cirks’, tad tas laikam tomēr liek secināt, ka Masks pilnībā neapzinājās ne notiekošo, ne savu rīcību, bet rīkojās pēc impulsa vai dziņas. Tā teikt, uzķēries uz ēsmas, vai kairinātāja. Mēdz teikt, ka "bagāts dara kā grib", taču jāatceras, ka jebkuras personas ekscentrisms maksā papildus naudu un Maska brīžiem nekontrolētās, nepārdomātās darbības, izteikumi ir izvizinājuši akcionārus (līdz 2022.g. oktobrim), reklāmdevējus, “Teslas” investorus un soctīkla lietotājus pa kārtīgiem amerikāņu kalniņiem.

Vēl pie šī 14.aprīļa var pieminēt, ka Maska dzimšanas kartes dziļajā astroplānā kulminēja direktīvā Marsa opozīcija ar Urānu. Astro dziļajam plānam saslēdzoties ar aktuāli notiekošo, visbiežāk notiek būtiskākās lietas attiecīgajā laikposmā. Šo aspektu var raksturot kā spēcīgu vēlmi atbrīvoties no ierobežojumiem, veicot kādas lūzumpunkta darbības. Domāju, ka doma par “putna atbrīvošanu” Maskam jau kādu laiku bija prātā dīgusi.

Nē, es tomēr pārdomāju

Tranzītu astrokarte 08.07.2022.

Īsumā – 2022.gada 8.jūlijā Masks ar sava advokāta starpniecību nosūtīja oficiālu vēstuli “Twitter” valdei, izsakot vēlmi izbeigt “Twitter” iegādes darījumu, uz ko “Twitter” valde atbildēja, ka tas juridiski neesot iespējams un viņiem ir lieliskas iespējas to arī pierādīt tiesā.[10]

Te tā situācija Maska dzimšanas kartē ir sekojoša. Tik tikko ir pagājusi garām Mēness Mezglu spriedze ar Maska dzimšanas Marsu, ko aprakstīju iepriekšējā punktā, kad tā tikai tuvojās. Tā vietā, lai Masks šeit uzņemtos atbildību par iepriekš izdarīto soli (izteikto pirkuma piedāvājumu), viņš atkal kāpj uz kārtējā grābekļa, izdarot nevajadzīgu soli, kas tāpat beigās nonāca līdz kompānijas iegādei rudenī šā vai tā.

Šajā dienā tieši kulminēja tranzīta jeb aktuālās Lilitas veidotais spriedzes kvadrāta aspekts ar dzimšanas Urānu, iedarbinot iedzimto Saules un Urāna spriedzi – dumpiniecisku iespītēšanos. Lilita ir kacinātāja un kairinātāja, pēc savas dabas, kas cilvēkam liek rīkoties neadekvāti, pie tam ļoti bieži radot nesmuku ažiotāžu – reputācijas sasmērēšanos.

Trešais nozīmīgais aspekts, kas šeit būtu ņemams vērā ir retrogrādi tranzitējošā Saturna tuvošanās dzimšanas Marsam. Pirmoreiz šī aspektācija bija aktīva fonā, kad Masks izteica “Twitter” iegādes piedāvājumu aprīļa sākumā. Tātad šīs lietas šajā brīdī nāk atpakaļ un atkal aktualizējas. Ļoti vienkārši raksturojot šo aspektu, var teikt, ka tā ir skriešana ar galvu sienā, nepārdomāti lēmumi dēļ, kas pēcāk var radīt vilšanos vai sarūgtinājumu. Tāpēc šī aspekta aktīvajā periodā ir ļoti svarīgi, lai cilvēks saglabātu mieru un konstruktīvu pieeju, risinot un tiekot galā ar grūtām situācijām, pretējā gadījumā lietas tiek virzītas nelokāmi, spītīgi, par katru cenu – ar autoritāru pieeju un varu, ne pārdomātu stratēģiju.

No jau notikušā secinot, Masks šajā momentā visdrīzāk vadījās pēc aktuālajiem negatīvajiem spriedzes scenārijiem, nevis pēc pārdomātākiem harmoniskākajiem, kādi šeit, šajā brīdī viņam paralēli arī bija aktīvi. Ja cilvēks vadās pēc nosklusējuma, tad visbiežāk rīcības izpausmēs aktuālie spriedzes aspekti ņem virsroku, īpaši, ja tie aktualizē jau dzimšanas kartē iedzimtos spriedzes aspektus. Taču spriedzes aspektus var izmantot arī prātīgi, savā labā, jo tie uzrāda enerģijas kāpinājumu, koncentrāciju un izlādi. Pamatā, viesbiežāk gan tie rada sarežģījumus, problēmas, grūtības, šķēršļus, izaicinājumus vai situācijas lūzumu.

Piemēram, Īlonam Maskam šajā laikā bija aktīvi vairāki harmoniskie aspekti – aktuālā Plūtona trigons ar dzimšanas Plūtonu, kad var lielas lietas ievirzīt sev vēlamā gultnē un pārņemt iniciatīvu, ietekmi un varu (pozitīvā veidā). Precīzs, bet jau izklīstošs tranzīta Plūtona sekstils ar dzimšanas Jupiteru norada uz labvēlīgu laiku biznesa un profesionālo interešu virzīšanai, savu ideju un ieceru realizācijai.

Paralēli Maska dzimšanas kartē tad noritēja arī Venēras atgriešanās jeb tranzīta Venēras atgriešanās tajā pašā punktā, kur tā atrodas dzimšanas kartē, kas notiek reizi gadā, tā ka tas nav nekas ārkārtējs, taču visā šajā kombinācijā tas ir kā papildus arguments jauniem sākumiem dažādu veidu profesionālajās attiecībās. Vienlaicīgi aktuālās Venēras veidotais harmoniskais trigons ar dzimšanas Marsu aktivizē iedzimto Venēras un Marsa harmoniju, īpaši biznesa sadarbības jautājumos. Atceroties, ko minēju par aktuālā Saturna veidoto savienojuma aspektu ar Marsu, kas tomēr var radīt paskarbus apstākļus, šī harmonija to daļēji nogludināja. Tātad spriedzi un intensitāti no vienas puses harmonizēja apstākļi no otras.

Taču Īlons Masks izteica vēlmi atteikties no darījuma, acīmredzot vairāk vadoties pēc tā, kas viņam nepatīk vai neapmierina, nevis uzņemoties atbildību par izdarīto izvēli agrāk pavasarī un mēģināt attīstīt šo uzņēmumu pēc iespējas veiksmīgāk no punkta un stāvokļa, kurā tas tobrīd atradās.

Pirkt, nepirkt, pirkt, nepirkt, pirkt…birst margrietiņu lapiņas

Tranzītu astrokarte 27.10.2022.

Laiks no vēlmes atteikties no “Twitter” pirkuma vasaras vidū, līdz oktobra sākumam, kad Īlona pārstāvji 3.oktobrī darīja oficiāli zināmu, ka Masks atkal ir pārdomājis un tomēr iegādāšoties “Twitter”, tādejādi arī “Twitter” valde atsauca prasību tiesā pret Masku, Īlonam pagāja visādos veidos mēģinot izmantot dažādus manipulatīvus gājienus, arī izplatot nepatiesu informāciju un mēģinot publiski nostādīt sevi cietēja, apmānītā lomā. Dažbrīd viņa izgājieni bija komiski un smieklīgi, bet par tiem pagūglējiet paši, ja kādam/-ai ir interese. Rakstā piedāvātajās atsaucēs arī var atrast šo informāciju.

Vienīgais, ko šajā sakarā pieminēšu par šo posmu ir aktuālā Melnā Mēness Lilitas “nevainīgais” peldējums caur Vēža zīmi. Maska sakarā tā skāra gan viņa dzimšanas Sauli – izvelkot personības dīvainības uz āru, gan viņa dzimšanas Merkūru, kas Lilitas iespaidā var prātam likt meklēt visneiedomājamākos izejas un bēgšanas variantus.

Augstāk attēlā redzama aktuālā situācija Maska dzimšanas kartē 27.oktobrī, kad Īlons Masks oficiāli kļuva par “Twitter” īpašnieku.

[11]

p.s. uzrādītais laiks tvīta attēlā ir pēc Latvijas laika

Individuāli Maskam šī diena, 27.oktobris, šis laiks kopumā bija diezgan harmonisks, taču dienas kopējais astrofons bija diezgan nospriegots, jo 26. un 27. oktobrī aktīva bija Merkūra Plūtona spriedze, kas līgumu, darījumu slēgšanai, parakstīšanai ir ļoti nepiemērots laiks. No angļu valodas tulkojot, šo aspektu tēlaini dēvē par “indes pildspalvu”– papīru parakstīšana nākusi spaidu kārtā vai caur ļauniem nodomiem, slēptiem motīviem.

Vienkāršojot – līgums parakstīts pretrunīgā situācijā. Iespējams, ka Īlonam Maskam šajā situācijā tiesiski, bez lieliem finansiāliem zaudējumiem vienkārši nebija citas izvēles atkāpties no oficiāli izteiktā “Twitter” iegādes piedāvājuma pavasarī. Kā arī, iespējams reizē, nesenie aktuālā Jupitera harmoniskie aspekti pret dzimšanas Saturnu un Neptūnu bija radījuši labprātīgas samierināšanās sajūtu ar esošo situāciju un kaut kādu idejisko perspektīvu, ko darīt tālāk.

Kopējā, konkrētā laika nogrieznī astrofonā ir vēl divi būtiski notikumi. Šī darījuma noslēgšana noritēja Aptumsumu tunelī – laika periodā starp ikgadējiem Saules un Mēness aptumsumiem. Aptumsumu tunelī paveiktās lietas, kā labās, tā sliktās, iekodējas cilvēka dzīvē uz ilgāku laiku un ar nozīmīgākām sekām. Kā arī, aktuālais Marss atradās astroloģiski stacionārā stāvoklī, īsi pirms tā retrogrāda perioda Dvīņu zīmē. Biznesam stacionārs Marss ir krietni nelabvēlīgs, jo tas stagnē un trinās uz vietas, pat, ja lietu sākuma stadijā ir kāds izrāviens un grūdiens.

Tā nu tobrīd tieši bija iekritis, ka Marss bija retrogrāds Dvīņu zīmē, kas astroloģijā ir atbildīga par komunikāciju, saskarsmes tīkliem, informācijas apriti, vienvārdsakot, soctīkliem. 2022.gada nogalē un 2023.janvārī redzējām masveida atlaišanas daudzos informācijas tehnoloģiju koncernos, ne tikai “Twitterī” (Meta, Amazon, Netflix, Spotify u.c.).[12] Retrogrāds Marss Dvīņos – radīja pārmaiņas interneta/digitālo mediju, loģistikas, andelēšanas biznesa sfērās.

Atgriežoties pie notiekošā Īlona Maska dzimšanas kartē, šajā dienā redzam, ka aktuālais Saturns tuvojās Maska dzimšanas Marsam trešo, noslēdzošo reizi. Parasti pie konkrēta aspekta trešās kulminācijas konkrēts notikums, notikumu kopums vai uzņemtās lietas ieiet noslēguma fāzē.

Trešo reizi arī atgriežas tranzitējošā Plūtona veidotie harmoniskie aspekti ar dzimšanas Plūtonu un Jupiteru, kā arī Saturna harmonija ar dzimšanas Venēru. Principā tā visa epopeja atgriežas tur, kur tā sākās. Tikai laiks nav stāvējis uz vietas un apstākļi izveidojušies citi.

Pāris rindkopas augstāk minēju, ka no vienas puses iespējams Maskam juridiski nebija citu variantu, no otras, es sliecos domāt, ka viņš jau tad (ap oktobra sākumu) zināja, ko darīs tālāk. Viņam minētais idejiskais rīcības rāmis jau bija gatavs. Par to atbalstoši liecina faktu secība. 27.oktobrī viņš kļuva par kompānijas īpašnieku, 30.oktobrī aktuālais Marss kļuva retrogrāds un jau no novembra sākuma viņš aktīvi ķērās pie tīrīšanas un reformām, saceļot visu kājām gaisā – 1.novembrī paziņoja par jaunu maksas pakalpojumu, lai jebkurš varētu iegūtu zilo konta apstiprinājuma ķeksi[13] un 4.novmebrī viņš atlaida pusi darbinieku. Pie tam daudzus vadošos darbiniekus, inženierus, radošos, tehniskos un drošības speciālistus, un diezgan nesmukā veidā, caur ultimātiem, piemēram, par paildzinātiem darba laikiem, attālinātu darbu utmldz.[14]

Šeit ievilkšu robežšķirtni starp “Twitter” iegādes drāmu un tālāk notiekošo, jo “Twitter” iegādes darījums ir pabeigts un turpmākās darbības ir dažādi nozīmīgi, taču mazāki soļi, kas jau iegūst sava ritējuma apstākļus, kā arī “Tesla” investori 2023.gada pirmajā pusē ar dusmīgi uzrautu uzaci sāka skatīties uz Maska aizraušanos un pārāk daudz laika veltīšanu “Zilajam putniņam”. Mazinoties Maska uzmanības uzsvaram uz “Twitter”, notiekošais viņa dzimšanas kartē vairāk atvirzās uz kopēji notiekošo viņa dzīvē. Viņa fokuss ir mainījies.

Šo rakstu nobeigšu ar trīs izceļamiem, jau notikušiem notikumiem, epizodēm 2023.gadā Maska un “Twitter=>X” attiecībās. Gada nozīmīgākais brīdis izrietot no Maska dzimšanas kartes risinājās maijā, maija vidū. Dižčikā! Tur saslēdzās gan dziļās astroloģijas, gan aktuālo planētu tranzītu aspektācijas.

izpildVaras pārbīdes

Tranzītu astrokarte 11.05.2023.

2023.gada 11.maijā, Dižčikā, Īlons Masks nominēja jauno “Twitter” kompānijas izpilddirektori – Lindu Jakarino (Linda Yaccarino). Iepriekš, 2022.gada nogalē viņš bija solījis atkāpties no izpilddirektora amata, ja “Twitter” tauta tā būs lēmusi. Tauta tā arī lēma.[15]

Viss izskatās skaisti, demokrātiski, klišejiski bruņnieciski. Kā Holivudas filmā. Vīrs un vārds, vai ne. Taču Īlons Masks vairs nav tāds, kāds bija jaunākā vecumā, kad, piemēram, skolā viņu apcēla un buhņīja, vai no sākotnējo uzņēmumu valdēm viņu regulāri “izēda” laukā. Nedomāju, ka ar visu savu dzīves pieredzi un statusu viņš tagad diži ļautos citu ietekmei. Esmu pārliecināts, ka viņš kalkulē riskus un iespējas, un var atļauties “spēlēt uz publiku”. Viņa riski un iespējas ir ar nesalīdzināmu atrāvienu no citu cilvēku riskiem un iespējām. Gan personības, gan materiālajā ziņā.

Iepazīstoties ar Maska internetā pieejamo dzīves atstāstu un saliekot to kopā ar viņa dzimšanas kartē redzamo, var teikt, ka viņš vienmēr ir bijis sava ceļa lauzējs. Un arī šeit, nododot vadības grožus Jakarino rokās, es esmu pārliecināts, ka viņš visu, kas viņam bija iešāvies galvā, visu, ko viņš vēlējās mainīt, viņš bija jau paveicis vai iesācis mainīt. Jā, visdrīzāk investoru ārējais spiediens sekmēja lēmuma pieņemšanu, taču nedomāju, ka bez paša plāna.

Tā lielākā problēma ne tikai Maska sakarā, bet daudziem cilvēkiem ir tā, ka gūstot panākumus vienā laukā, cilvēks pilnā pārliecībā dodas uz nākamo, domājot, ka viņš/viņa laurus un diplomus saņēmuši spēs atkārtot iespēto. Arī neuzvaramais kādreiz zaudē, arī izcilākajam profesionālim reiz pienāk Saturna dzīves eksāmenu laiks, piemēram.

Līdz šim Īlonam Maskam ir izdevies caur zaudējumiem gūt labumu, ko manā ieskatā viņa dzimšanas kartē atspoguļo Marsa spriedzes kvadrāts ar Jupiteru no vienas puses un Jupitera harmonija ar Plūtonu no otras. Piemēram, neejot detaļās, 1999.gadā Maskam neizdodoties tikt sava pirmdibinātā “Zip2” uzņēmuma valdē, uzņēmuma pārdošanas rezultātā viņš nopelnīja $22 miljonus. Vai, kad “eBay” pārpirka “PayPal” uzņēmumu, no kura valdes Masks tika izstumts, Masks kā lielākais akcionārs nopelnīja ~176 miljonus dolāru.

“Twitter” gadījumā es nedomāju, ka īstenosies veiksmīgā zaudētāja scenārijs. Par to runā divi faktori – astrogrābekļiem pārpilnais ceļš līdz oficiālai iegādei un astro nelaikā nodotie “X” korporācijas izpilddirektora groži Lindas Jakarino rokās. Pirmā faktora ziņā Masks varēja pārņemt kompāniju jau pašā sākumā, ja jau tādu soli spēra, jo uzņēmuma pārņemšana rudenī iekrita astro nelaikā un pa vidu Masks bija kārtīgi izpildījies, lai uzņēmums iegūtu šaubīgu reputāciju un pietiekami daudz zaudētu materiālā ziņā.

Savukārt otra situācija 2023.gada 11.maijā izskatījās šādi. Priekšplānā situācijai lielāko svaru deva tranzitējošā Neptūna opozīcija ar dzimšanas Plūtonu. Šim aspektam papildus precīzs bija dziļās astroloģijas jeb direkciju spriedzes aspekts pret to pašu dzimšanas Plūtonu. Šo Neptūna Plūtona spriedzes aspektu raksturo pazušana jeb bēgšana no apstākļiem, kas radušies, nespēja piepildīt ieceres, tas ir laiks, kad nav ieteicams pieņemt būtiskus lēmumus, īpaši sev piemītošās vai piederošās varas ziņā, jo spriedumi par patiesajiem apstākļiem var būt mānīgi. Ņemot vērā, ka viss šis noritēja Dižčikā jeb retrogrāda Merkūra periodā, šī kombinācija varēja dot dubultu iespaidu uz tālāk notiekošo.

Paralēli šajā laikā Maska dzimšanas kartē aktīvi bija tranzīta Saules un Urāna spriedzes kvadrāti ar dzimšanas Marsu – konfliktsituācijas ar apkārtējiem un spēja, nekontrolēta rīcība, nepārdomāti lēmumi, tranzitējošā Lilita atradās savienojuma aspektā ar dzimšanas Dienvidu Mēness Mezglu – iekšējais velniņš dīda uz jau pieredzētu rīcības scenāriju, kas šajā situācijā bija nevēlami.

Savukārt, spēkā esošie harmoniskie aspekti, kā aktuālā Neptūna trigons ar Jupiteru – rada optimismu un cerību tikt pāri grūtībām, aktuālā Marsa sekstils ar Plūtonu – vēlme virzīties pēc ieplānota darbību plāna, un aktuālā retrogrāda Merkūra sekstils ar Sauli – norāda uz pretimnākošu attieksmi pielabot savas kļūdas, ne obligāti atzīstot tās. Tie šeit vairāk darbojās kā situācijas līdzsvarotāji, ne glābēji. Citiem vārdiem, situācija saspringta un neskaidra, bet tā tiek izmanīgi balansēta.

Šis raksts ir par Maska dienām un nedienām saistībā ar “Twitter”. Augstāk minēju par notiekošā robežšķirtni, pārvirzot koncentrēšanos no viena jautājuma uz vairākām individuālajām aktivitātēm, tad interesanti, ka šajā laikā, šajās dienās, kad Masks izziņoja par pienākumu nodošanu savai jaunajai “labajai rokai”, tādejādi pārvirzot uzmanību no “Twitter”, paziņoja, ka pats personīgi vēlas kontrolēt notiekošo “Tesla” un “lūdza “Tesla” menedžerus nosūtīt viņam iknedēļas atskaites ar visiem piedāvātajiem nolīgumiem, tostarp līgumslēdzējiem, un "rūpīgi pārdomāt" visu, kas tiek piedāvāts”.

Kā arī, neejot detaļās, bet konspektīvi pārstāstot, Masks agrāk bija radījis zaudējumus “Tesla” investoriem ar saviem nepārdomātiem un melīgiem komentāriem “Twitterī” un viņam bija uzlikts liegums tvītot par kompāniju bez kompānijas advokāta atļaujas. Šeit tad notikumi saistībā ar to. Sīkāk varat izlasīt atsauces saitē.[16]

Tātad redzam, ka uz spriedzes aspektu kulminācijām uz āru nāk vairākas samilzušās situācijas. Un kļūst skaidrāk redzamas arī Maska personības šķautņu līdzības dažādās epizodēs, kā viņš sevi izpauž un kā virza savas biznesa un darījumu lietas.

X

Tranzītu astrokarte 24.07.2023.

Teikšu godīgi, es neesmu ne tuvu “viss slikti” cilvēks un mani pat kaitina dažu citu tautu astroloģiskā pieeja (vispārināti), kas tieši kā sākumpunktu izvēlas “viss slikti” pozīciju un tad, “nu labi, paskatīsimies, kas tev necilajam tur labs var sanākt”. Bet Maska sakarā es brīnos, kā cilvēks var tik bieži no astroloģiskā skatu punkta pieņemt tik ačgārnus lēmumus.

Problēma iespējams, ka Masks nejūt telpu ārpus sevis. Kad cilvēks kļūst liels un varens, mēdz pazust ne tikai mēra, bet arī ‘čutona’ sajūta. Kaut kad nesen Tviterī manīju šo vārdu. Kaut arī velk uz nevārdu un es neaizraujos ar nevārdu lietošanu, tomēr šis aizķērās. Līdzīgi kā mūzikā grupas mēdz izdot pirmos divus superalbumus un pēc tam brauc uz iegūtās slavas un lauriem, tālāk izdodot viduvējas klausāmības repertuāru, kamēr nepienāk brieduma lūzums un atkal iznāk kas’ baudāms. Arī Maskam iepriekšējie panākumi varēja likt domāt, ka ar “Twitteri” šoreiz būs līdzīgi. “Veni, vidi, vici” (“atnācu, ieraudzīju, uzvarēju”).

Taču laiks un konkrētie apstākļi ir nepielūdzami. Dienas astrofonā kulminē retrogrāda Plūtona Mežāzī spriedze ar Mēness Mezgliem, Venēra Lauvā tik tikko kļuvusi retrogrāda, šajā dienā vēl atrodas astroloģiski stacionārā stāvoklī, un bija ļoti tuva Melnā Mēness Lilitas spriedze ar Urānu. Aktuālie Mēness aspekti nedaudz nomierināja kopējo dienas spriedzi, bet visādi citādi nozīmīga harmonija bija tikai patālu fonā.

Pirmkārt, saistībā ar retrogrādu Venēru Lauvā – grūti iedomāties sliktāku laiku, secīgi ažiotāžu, zīmola maiņai. Otrkārt, retrogrādais Plūtons Mežāzī simbolizē aizejošas kvalitātes, kā mēdz teikt – noietu etapu – vecmodīgi, kantaini, neinteresanti. Tā saistība ar Mēness mezgliem todien rāda, ka virzība sliecas uz neiesakāmu motivācijas ceļu – vai nu nāksies saskarties ar grūtībām, kas nav vienkārša šķēršļu pārvarēšana vai ikdienas muskuļu treniņš, vai nu centieni nesekmēsies un agrāk vai vēlāk ievedīs strupceļā. Treškārt, Lilita šajā periodā vilināja rīkoties bezbailīgi un pārsteidzoši, taču rezultātā tas viss tad ietu caur negācijām, kad pat labie darbi, labie centieni varēja tikt uztverti, kā vēlme mainīt pastāvošo situāciju egocentrisku, ne cēlu mērķu labad.

Savukārt, Maskam individuāli dzimšanas kartē bija aktīvi gan harmoniskie, gan spriedzes aspekti, taču šajā situācijā tie būtu nošķirami divās izpausmēs. Harmoniskie vairāk bija tendēti uz paša noturību, paša stingro nostāju, piemēram, stājoties pretī citu iebildumiem, kā arī iekšēji varēja būt pārliecība, ka tiek sperti pareizie soļi. Taču spriedzes aspekti vairāk skāra tieši viņa radošo un attīstības potenciālu. Retrogrādas aktuālās Venēras spriedze ar dzimšanas Jupiteru norāda uz sliktām izvēlēm, ko var tulkot arī kā šķību gaumi, nespēju ieturēt mērenību savu impulsu, vēlmju un iegribu apmierināšanā. Pietiekami tuva bija arī jau iepriekš aprakstītā tranzīta Neptūna opozīcija ar dzimšanas Plūtonu, kā arī fonā tuvojas aktuālā Jupitera spriedze ar dzimšanas Mēness mezgliem, kura galvenā mācība būtu atrast līdzsvaru starp iecerēm un realitāti, balansu starp ambīcijām un praktiskumu. Tas kā Maskam tas viss sanāca, šķiet, ir labi redzams pēc darbiem jeb rezultātiem.

Strādājot pie šī raksta un materiāla man interesanti likās viena nianse. Masks rakstā apskatītās epizodes lielākoties uzsāka Augošā Mēnesī, izņemot savas asistentes nominēšanu. Oficiālu “Twitter” iegādi pieteica Pilnmēnesī un arī Linda Jakarino stājās amatā Pilnmēnesī (atceraties?-lietu rezultēšanās). Mēness fāzes ir pirmais atskaites punkts, kad, ko skatīties, tāpēc tas manī raisa dažus jautājumus.. Varbūt vienkārši sakritība.

Skatoties tālāk nākamībā no Īlona Maska dzimšanas kartes būtu pagrūti izšķetināt, kad tur redzamie aspekti atspoguļo viņa potenciālās darbības “Xā”, “SpaceXā” vai “Teslā”. Kas atskatoties ir konstatējams ir tas, ka Īlons Masks jau kopš pirmā soļa speršanas “Twitter” virzienā ir darījis pietiekami daudz, lai laistu kompāniju tuvāk gruntij. Līdz jūlijam ienākumi no reklāmdevējiem bija samazinājušies aptuveni uz pusi, kompāniju spiež parādu jūgs un naudas plūsma ir negatīva.[17] Arī kompānijas un Maska reputācija turpina irt un neveiksmīgā zīmola maiņa tam visam nekādi nenāk par labu.

Raksta ietvarā pietiekami uzskatāmi aprakstīju manā ieskatā nozīmīgākos momentus, kas noveduši pie šādas situācijas. Šobrīd, uz augusta vidu, otro dekādi Maskam tuvojas aktuālā Neptūna trešā, noslēdzošā opozīcija ar dzimšanas Plūtonu, tā ka lielākās neskaidrības gan Maska tiesu procesos, gan attiecībās ar investoriem, uzņēmumu valdēm, finanšu jomu var aktualizēties atkārtoti un iespējams noslēdzoši. Taču tā kā šī aspekta kulminācijas dienā pirmo no trīs reizēm kulminēs arī aktuālā Jupitera spriedze ar dzimšanas Mēness Mezgliem, ko jau pāris rindkopas iepriekš aprakstīju, Jaunā Mēnesī, tas var liecināt, ka varbūt vienas neskaidrības var kļūt skaidrākas, ar tādu vai šādu iznākumu, taču vienlaicīgi tās var kļūt par aktuālo problemātiku rezultātu, kas tālāk būs jārisina. Runa varētu būt par kādām finansiālām kompensācijām vai lielākiem izdevumiem biznesa jomā.

Ārkārtīgi nospriegots Maskam var izvērsties oktobris un novembris, kad dzīve sākumā var piespēlēt nopietnus pārbaudījumus, izaicināt viņa dzīves stabilitāti un radīt lielu neskaidrību, kam var sekot periods, kad izteikta būtu impulsīva rīcība, sasteigti lēmumi un cita veida notikumi, kas nāktu negaidīti, ar negaidītām sekām un nevēlamiem rezultātiem. Nākamajam, 2024.gadam Īlonam Maskam noteikti vajadzētu būt sekmīgākam kā iepriekšējiem diviem, taču kādas sekas tie būs atstājuši, vai labākus laikus nenāksies veltīt sastrādātā seku likvidācijai, tas ir cits jautājums. Dzīvosim, redzēsim.

Paldies!



[1] Imanuels Kants “Prolegomeni”, lpp 16.

[2] https://www.theguardian.com/technology/2022/apr/14/how-free-speech-absolutist-elon-musk-would-transform-twitter

[3] No Enidas Blaitonas “Pauks un Šmauks”

[4] https://en.wikipedia.org/wiki/Acquisition_of_Twitter_by_Elon_Musk

[5] https://www.theverge.com/23026874/elon-musk-twitter-buyout-news-updates

[6] https://en.wikipedia.org/wiki/Acquisition_of_Twitter_by_Elon_Musk

[7] https://www.theguardian.com/technology/2023/may/31/twitters-value-down-two-thirds-since-musk-takeover-says-investor

[8] https://www.reuters.com/technology/musk-says-has-found-new-ceo-twitter-2023-05-11/

[9] https://techcrunch.com/2023/07/24/twitter-has-officially-changed-its-logo-to-x/?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly93d3cuZ29vZ2xlLmNvbS8&guce_referrer_sig=AQAAAGh2FN3KC8MbPrwSVGv3gOLsfMEDV11_bq5ejQBirBKfLOtl35SEIwToJIGw_mcr0NoZtD3A5uFXQKa2eouhc_CnjKT_LojyX6vVmOgOl_OyISktLxjFlfbq0Pri6DWkNyhknjfnv--RcQFIutmUOCQ-F2dg0O8C_HzwYSgJ0QMz

[10] https://www.cnbc.com/2022/07/08/elon-musk-notifies-twitter-he-is-terminating-deal.html

[11] https://twitter.com/elonmusk/status/1585841080431321088?s=20

[12] https://www.investopedia.com/biggest-layoffs-2022-6826521

[13] https://www.expressvpn.com/blog/twitter-in-numbers/

[14] https://www.bbc.com/news/business-63648505

[15] https://twitter.com/elonmusk/status/1604617643973124097?s=20

[16] https://www.theguardian.com/technology/2023/may/15/elon-musk-tesla-hires-cleared-twitter-new-ceo

[17] https://www.bbc.com/news/business-66217641

Astrokaršu attēli no: www.astro-seek.com