Traktāts par kažoku maiņu

Traktāts par kažoku maiņu

Dzimtās Saules progresijas un direkcijas, Ascendenta direkcijas

*(Raksts pirmo reiz publicēts 11.07.2022.)

Mēs visi kaut reizi dzīvē, savā vai citu virzienā esam dzirdējuši frāzi: “Tu esi mainījies/-usies” vai “tu neesi tāds/-a kā agrāk”. To mēs parasti attiecinām gan uz personas attieksmes maiņu, gan uzvedības, gan interešu loka, gan rakstura izmaiņām. Šoreiz pastāstīšu savu redzējumu šajos jautājumos no dziļās astroloģijas, kā es to saucu, kas atspoguļo dzimšanas Saules un Ascendenta progresijas un direkcijas.

Kopš šodienas, kad rakstu šīs rindas, uz aptuveni 30 gadiem esmu kļuvis par Krabi (Vēzi) ar Skorpiona temperamentu. Tas pašos pamatos nemaina ne manu iedzimto personību, būtību un temperamentu, ne jebkura cita cilvēka, kam arī notiek šādi līdzīgi pārmaiņu procesi, pamatbūtību. Tie ir tādi paralēli procesi, kur aktuālā brīža akcenti gūst virsroku laikmetīgajā izpausmē (ar to domājot ikdienas planētu tranzītus).

Cilvēks, nodzīvojot dzīvi vismaz viena Urāna cikla garumā, kas ir aptuveni 84 gadi, visdrīzāk trīs reizes dzīvē mainīs savas personības izpausmes un temperamenta akcentus. Tēlaini izsakoties, nomainīs kažoku. Retākos gadījumos šādi pārmaiņu procesi var notikt četras reizes. Pagaidām cilvēka dzīvildze pat Japānā nesniedzas līdz piektajiem personības griežiem.

Ir ļoti daudz notikumu cilvēka dzīvē, kas maina cilvēku. Pat tiem, kas nodzīvo salīdzinoši vienmuļu, garlaicīgu, cietēja dzīvi. Mūsu dzīves sastāv kā no rūgtām pieredzēm un dzīves lejām, tā skaistiem sapņu piepildījumiem un panākumu virsotnēm. Tie ir aktuāli, fiksējami notikumi – piemēram, skolas, augstskolas izlaidumi, kādam palikšana uz otru gadu vai akadēmiskie pārtraukumi, mācību pamešana. Kāzas un laulība dzīves garumā. Daļai, seko šķiršanās procesi pēc īsāka vai garāka dzīves posma un vēlāki mēģinājumi to atkārtot, cerībā uz labāku iznākumu. Karjeras attīstība un finansiālie krahi, kopējie dzīves attīstības un augšupejas nogriežņi un tad ļaušanās savām vājībām vai atkarībām, kā rezultātā pamazām izšķīst viss skaistais un labais apkārt un cilvēks iestieg un/vai izdziest savās prāta važās un emociju tieksmju valgos. Kāds arī izķepurojas un sāk visu no jauna, cerot/necerot neuzkāpt uz jau labi zināmā grābekļa.

Paralēli šiem fiksējamajiem cilvēka dzīves notikumiem, kuri atspoguļojas aktuālo notikumu astrokartēs, diagrammās, skaitļos un planētu ģeometriskajās attiecībās, notiek procesi cilvēka psihē, dvēselē, dažādu līmeņu zem/virs/apziņās, uz ko var atskatīties un izvērtēt tikai ilgākā jau nodzīvotā laika apceres procesā.

Un te mēs varam atgriezties pie kažokiem un to maiņām dzīves laikā. Ja runā par cilvēku un pārmaiņām viņa raksturā, būtībā, gadiem ejot, tad tās galvenās lietas šī raksta sakarā iezīmējas ar Saules kustību zodiakā. Īsāk sakot, piedzimsti ar vienu virsvalku, bet pēc kāda laika, īsāka vai garāka, tas individuāli, jūties jau citā ādā. Runa ir par zodiaka zīmju maiņu pēc progresiju vai (sekundāro) direkciju metodes.

Piemēram ņemam Auna zīmi. Auna Sauļu laiks parasti ir no 20.marta līdz 20.aprīlim. Katra zodiaka zīme aizņem 30° no kopējā 360° Zodiaka apļa. Minēto metožu Saules solis ir 1° gadā, t.i., 1°=1gads (neiedziļinoties specifikās detaļās). Ja cilvēks piedzimst 20.martā, 1° Auna zīmē, tad teorētiski nākamos 30 gadus cilvēks pavada kā Auns pēc izcelsmes, pēc būtības, pēc iedzimtā arhetipa. Gan paša pieredze, gan teorija vēsta, ka tuvojoties nākamajai zodiaka zīmei pāris grādus (gadus) iepriekš cilvēks jau sāk justies, uzvesties, interesēties par nākamajai zodiaka zīmei raksturīgajām tēmām. Šajā piemērā nākamā zodiaka zīme būtu Vērsis un tad izrietot no šī piemēra, cilvēks aptuveni 28 gadu vecumā jau kļūst mazāk “aunisks” vairāk “vērsisks”. Sāk negribēties tik ļoti un enerģiski skriet, bet mierīgi un ērti, lēnākā garā doties pa dzīvi tālāk.

Turpinot ar Auna piemēru, ja, piemēram, cilvēks piedzimst 4.aprīlī, tad Saule atrodas aptuveni 15° Auna zīmē, kas nozīmē, ka līdz zodiaka zīmes beigām ir atlikuši 15°, kas savukārt nozīmē, ka cilvēks aptuveni pēc 15, 16 gadiem, šajā piemērā tieši uz pamatskolas izlaidumu, jau būs “cits cilvēks”, tā teikt. Nosvērtāks vai tik pat labi slinkāks (Vērsis), vai, piemēram, Aunu meitenes vairs nedzenā bumbu ar puišiem pagalmā, bet kļūst sievišķīgākās, gaumīgākas, puiši druknāki vai apetītelīgāki (palielinās ēstgriba). Tas, protams, vispārinot un stereotipizējot, lai doma labāk saprotama.

Turpinot ar Auna piemēru, var būt tāda situācija, ka cilvēks piedzimst pēdējā Auna zīmes dienā (grādā) un principā lielāko daļu savas dzīves pirmo trīsdesmitgadi pavada Vērsiskās noskaņās un tas iekšējais auniņš tik kaut kur epizodiski iezib, kaut kur fonā.

Kā jau minēju, tad cilvēka pamatbūtību tas nemaina. Alegoriski ņemot, tas ir kā mainot apģērbus, vienā jūtaties labāk nekā citā, un nav noslēpums, ka cilvēks mainot apģērbus, “ieiet” citā tēlā. Uzvalkā vai kleitā taču neviens nejūtas tāpat kā sporta tērpā. Lai gan, protams, ir cilvēki, kas iet uz oficiāliem pasākumiem treniņbiksēs vai uzvalkā guļ pie Centrāltirgus uz soliņa. Bet tas ir cits stāsts.

Tātad, neatkarīgi no tā, kas jums mugurā jūs savā būtībā nemaināties, taču jūsu ārējais ietērps nosaka jūsu intereses, nodarbi, tēlu un to izpausmes utt. – vai jūs jūtaties svinīgi, sportiski, formāli, neformāli, formas vai pludmales tērpā. Un šī raksta tēma ir tieši par šo “ārējo ietērpu jeb kažoku maiņu”. Tas izskaidro kāpēc daudzi dzimuši kā Vēži atrod sevi izklaides industrijā, uz skatuves, kas vairāk it kā piedienētu Lauvām vai Zivis ir labi sportisti, kas vairāk asociējas ar Aunu.

!!Te gan uzreiz vēršu uzmanību. Man netīk vispārināšana, tāpēc katrs gadījums ir jāskatās individuāli un tikai retais no visām pasaules Zivīm būs sportists vai Auns gardēdis, Vēzis aktieris vai Lauva grāmatvedis. Ir pietiekami un pietiekoši daudz zodiaka zīmju raksturojošie apzīmējumi, lai katra cilvēka šī brīža “kažoku” individuāli varētu noraksturot konkrētās zodiaka zīmes ietvaros, kā arī natālā jeb dzimšanas kartē, dzīves šūpulī ieliktais ir tas, kas norādīs uz katra cilvēka individuālo raksturojumu. Svarīgi ir arī tas, kurā astrosfērā jeb Mājā noris attiecīgā progresija un/vai direkcija. To katrs var uzzināt pie sava astrologa!!

Teorija teorētiski pastāstīta, vajag kādu piemēru. Par piemēra pirmo trusīti izraudzījos Holivudas aktieri Tomu Krūzu. Dzimis Vēža zīmē un viņam ir diezgan daudz norādes par to, ka cilvēkam varētu padoties aktiermāksla, kā arī veiksmīga karjera šajā nozarē.

Attēlā mēs redzam Toma Krūza dzimšanas kartes fragmentu un mūsu uzmanība ir uz Sauli. Tātad, vienas zodiaka zīmes platums ir 30°. Krūza Saule atrodas 12°, kas nozīmē, ka plus mīnus 18, 19 gados ir jānotiek kādām nozīmīgām pārmaiņām viņa dzīvē. Redzam, ka 10.Māja un Lauvas zīme viņam ir ļoti akcentēta. Varu vēl piebilst, ka dzimšanas kartē viņam ir vēl saplūstošs Saules Jupitera harmoniskais trigons 5.Mājā, tā ka visas norādes, ka “jāiet” par aktieri. Šoreiz gan neanalizēšu viņa dzimšanas karti, bet izcelšu tieši šo Saules zīmes maiņu.

Kā nu bijis, kā ne, internets saka, ka Toms Krūzs vēlējies kļūt par priesteri (Saule 9.Mājā), taču dzeršanas (Vēzis+citi ūdens akcenti) dēļ atskaitīts un 18 gadu vecumā devies uz “Lielo Ābolu” jeb Ņujorku[1], lai kļūtu par aktieri. Kā raksta vietne imdb.com, tad nākamie 15 gadi Krūza dzīvē bija leģendu caurvīti.[2] Un kā nu ne. Ja skatāmies Lauvas zīmi, tad līdz zodiaka zīmes vidum (15°=~15gadi) redzam, ka Saule ir pabijusi savienojumā ar Mēnesi Lauvā, tālāk Ziemeļu Mezglu un uzmirdzējusi pašā horoskopa zenītā MC. Deviņdesmito gadu sākumā, kas sakrīt ar Saules atrašanos horoskopa augstākajā punktā MC Toms Krūzs bija visapmaksātākais aktieris Holivudā vidēji par katru filmu jau saņemot 15 miljonus dolāru. Piebildīšu, ka vēl 18 gadu vecumā Krūzs Ņujorkā pasniedza virtuļus ar kafiju un novāca traukus kādā kafetērijā.

Par Krūzu vēl varu pieminēt to, ka pēdējā gada laikā progresējusī Saule Jaunavā šķērso Krūza dzimšanas Plūtonu un pieejamā informācija vēsta, ka jaunākā filma “Top Gun Maverick” nāca ar lielu ažiotāzu un pietiekami lielu skandālu autortiesību pārkāpumu ziņā, bet tai pat laikā filma ir kritiķu augsti vērtēta un pa kādam arī izsakās, ka Krūzam, kuram tikko apritēja 60 gadu, šī ir iespējams labākā loma.

Tīri subjektīvi vērtējot Krūza filmu sarakstu, mana sajūta ir, ka Saulei pārejot no Lauvas zīmes Jaunavā, kas ir ap 2013.gadu, viņa tēlojums katrā filmā liekas vienveidīgāks, zudis spožums un vairāk tiek ražoti jau iepriekšējo filmu turpinājumi, kā piemēram, “Neiespējamā misija” un “Džeks Rīčers”.

Kā otru piemēru jums piedāvāju Elizabeti Aleksandru Mēriju Vindzoru jeb viņas majestāti karalieni Elizabeti II. Viņa ir tas piemērs, kas nu jau kādu laiku ir iekš progresējušās Saules ceturtā cikla, ceturtās Zodiaka zīmes sākumā. Dzimusi kā Vērsis spēcīgajā pirmajā grādā un izdzīvojusi cauri Vērša, Dvīņu, Vēža zodiaka zīmēm, tagad viņas progresējusī Saule ir iegājusi jau Lauvas zīmē.

Kaut arī Elizabeti Vindzoru kronēja 1953.gadā, pēc internetā pieejamās informācijas, par karalieni oficiāli viņa kļuva jau 1952.gada februārī, 25 gadu vecumā, līdz ar sava tēva karaļa Džordža VI nāvi.

Elizabetes II dzimšanas kartes fragmentā mēs redzam MC-IC ass IC virsotnes novietojumu 25°34’ Vērsī. Tātad nepilnu 26 gadu vecumā viņas progresējusī Saule bija nonākusi līdz šim punktam, kas apzīmē statusa maiņu. Un tīri simboliski, viņas dzimšanas kartē horoskopa zenīts MC ir savienojuma aspektā ar Saturnu, ko var tulkot kā pēc tēva nāves karalistes vara pāriet viņas pārziņā, dzimtas valdījumā.

Tālāk, Vērša zīmes beigās, kā jau minēju – pāris gadus pirms pārejas viņā sāka jau izpausties nākamās Dvīņu zīmes tendences. Viņa savā jaunajā statusā daudz ceļoja apkārt pasaulei, pārsvarā Britu Sadraudzības (Nāciju Sadraudzības) (bijušās Britu impērijas) ietvaros (4.Māja), taču apmeklēja arī zemes, kas BS neietilpa. Dvīņu zīme raksturo ceļojumus, kontaktu veidošanu, dialogu, daudzas bijušās Britu impērijas pārvaldītās zemes (valstis) Elizabetes II valdīšanas laikā, kad viņas progresējusī Saule devās cauri Dvīņu zīmei, ieguva neatkarību no Lielbritānijas. Dvīņi kā gaisa zīme vedina uz brīvākām attiecībām. Citas valstis tomēr kā valsts galvu saglabāja karalieni Elizabeti II. Kaut arī Kanāda, Austrālija, Jaunzēlande, Papua Jaungvineja u.c. valstis ir neatkarīgas valstis, tomēr karaliene Elizabete II tajās vēljoprojām skaitās valsts galva, simboliski gan. Tātad divejāda (Dvīņi) pieeja šim jautājumam tajā laikā.

Progresējušās Saules pāreja no Dvīņu zīmes Vēža zīmē 80-desmito gadu vidū un pēcāk karalienei iezīmējās ar daudziem iekšpolitiskiem jautājumiem, kas atsaucās ārpolitiski, ģimenes skandāliem un pret sevi saņemtu publikas satīru un ķengām. Liela loma karalienei bija darbojoties ar aizkulišu svirām, lai izdarītu spiedienu uz aparteīda izbeigšanu Dienvidāfrikas Republikā, kā arī viņu stingri neapmierināja pašmāju premjeres Mārgaretas Tečeres ekonomikas politika, kas izraisīja lielāko bezdarbu kopš 1930-tajiem. Abos šajos jautājumos Elizabetes II un Dzelzs lēdijas redzējumi atšķīrās.

Karaliskās ģimenes skandālus izraisīja gan atsevišķu ģimenes locekļu personiskās rīcības, gan karaliskās ģimenes vērtējums vispār sabiedrībā. Ģimene bija nonākusi dzeltenās preses nagos. Te viens raksturojošs citāts: “Karaliskās ģimenes peripetijas ir kļuvušas par ziepju operas cienīgiem notikumiem, kas ir sasnieguši sabiedrības intereses augstāko punktu, ka nu jau ir grūti atšķirt faktus no izdomājumiem…vairs jau nav tā, ka prese vienkārši nevīžīgi nepārbauda informāciju vai, piemēram, nekoriģē nepatiesas ziņas: tai ir kļuvis gluži vienalga vai ziņas ir patiesas vai nē.”[3]

“Elizabete II bija pirmā karaliene britu karaļnama vēsturē, kas 1992. gadā brīvprātīgi nolēma maksāt ienākuma nodokli, tādējādi simbolizējot tuvināšanos tautai.”[4] Vēža zodiaka zīme simbolizē tautu, tā ka šāds karalienes žests, mēģinot tuvināties tautai, vismaz simboliski ir raksturīgs viņas progresējušās Saules ceļam Vēža zīmē.

2019.gada beigās notika līdz šim pēdējā, ceturtā progresējušās Saules pāreja no Vēža zīmes Lauvas zīmē. Laiks sakrīt ar Kovid-19 pandēmiju un, neskatoties uz to, ka karaliene pati par sevi ir karaliene, kas dzīvo karaliskos apstākļos, pandēmijai izplatoties karaliene pārcēlās uz Vidzoras pili un izolējās savā – viņas augstības burbulī. Tātad, tīri varbūt sadzīviski, taču simboliski notika attālināšanās no tautas, ko atspoguļo pāreja no Vēža zīmes uz karalisko, bet attālinātāko Lauvas zīmi. Arī iedvesmojošās un uzmundrinošās uzrunas tautai karaliene tagad sniedza attālināti.

Liels tukšums viņas dzīvē iestājās pēc ilggadējā dzīves ceļa kopāgājēja prinča Filipa nāves 2021.gadā, ar kuru laulībā pavadīti 73 gadi. Lauva tronī paliek viena.

Nedaudz par Ascendenta zodiaka zīmju maiņu. Cilvēka ienākšanu šai saulē, attieksmi, izpausmi, sevis nešanu pa dzīvi, temperamentu astroloģijā apzīmē ar Ascendentu. Ja progresiju un direktīvās metodes Saules ceļu var mērīt pēc viena mēra, tad ar Ascendentu ir atšķirības, tāpēc es Ascendenta gadījumā pieturos pie (sekundāro) direkciju metodes. Katrs astrologs izmanto sev ērtākās un izprotamākās metodes, tāpēc šajā jomā astrologu redzējumi un skaidrojumi var būt atšķirīgi.

Šo sadaļu par Ascendentu ar piemēriem nepapildināšu, jo manā skatījumā tikai cilvēks pats var novērtēt, kā mainās viņa attieksme, arī āriene, temperaments, reakcijas uz apkārt notiekošo. To tad var arī ar savu astrologu izrunāt konsultācijā. Šobrīd varu spriest tikai pēc sevis. Un pēc sevis spriežot, pārmaiņas manā attieksmē, stājā un izpausmē mainījās līdz ar direktīvā Ascendenta zodiaka zīmju maiņu. Princips tas pats, kas ar Sauli. Ja, piemēram, jūsu Ascendents jebkurā no zīmēm ir 10°, tad direktīvais ascendents mainīs zodiaka zīmi pēc aptuveni 20 gadiem. Ja Ascendents trāpās zodiaka zīmes pēdējā grādā, tad bebis jau gada laikā būs ar “jaunu” Ascendentu, kas viņu virzīs nākamos 30 gadus.

Pēc maniem novērojumiem iedzimtais Ascendents, ar kādu jūs piedzimstat un tā raksturojošās izpausmes paliek fonā (ja Ascendents jau vismaz vienreiz ir mainījis zodiaka zīmi), kā noklusējuma variants, kas strādā visu laiku (īpaši, tas attiecas uz aktuālo planētu tranzītiem). Taču, ja aktuālajā laikā gribēsiet rīkoties pēc noklusējuma, pirmais visdrīzāk izpaudīsies “jaunais”, šī brīža Ascendents, kuram “nenostrādājot” fonā vienmēr nostrādās iedzimtais. Neliels, teorētisks, ne personisks piemērs. Ja cilvēks piedzimst brīdī, kad uzlecošā Ascendenta zīme ir Aunā, tad, ļoti vispārīgi, cilvēks pēc dabas būs aktīvs, konkurējošs, ašs, patstāvīgs – es pats (varu).

Ascendentam no Auna pārejot Vērša zīmē, cilvēks varbūt būs kļuvis apdomīgāks, uzreiz nestrēbs karstu, vairāk gribēsies izbaudīt momentu, bet arī ne pārāk ilgi, jo, kaut arī tagad nevajag strēbt karstu vai steigties, tūļāties ar īsti nevar – tātad fonā darbojas iedzimtais temperaments. Fokuss vai manieres var mainīties, piemēram, agrāk cilvēks bija tiešs bez aplinkiem, tad tagad ievēro lielāku pietāti, agrāk patika sacensties un skriet sprintus, tagad jau labāk liekas garākas distances. Agrāk viss bira cauri, tagad sāk parādīties kilogrami. Agrāk vilka mugurā, kas pagadās pa rokai, tagad gribās kaut kā gaumīgāk sevi parādīt, kaut ko ērtāku vilkt. Agrāk visu vajadzēja uzreiz, tagad var arī pagaidīt (bet ne pārāk ilgi).

Šīs abas tēmas par Saules un Ascendenta zodiaka zīmju maiņu direkciju un progresiju ceļā noteikti būs manā interešu lokā arī turpmāk. Šajā rakstā centos ieskicēt metodes izpausmes un cilvēka dzīves būtiskos pagriezienu punktus un cilvēka personības izpausmes, interešu loka fundamentālās pārmaiņas, kas norāda uz vairāk vai mazāk esošās vai nākamās trīsdemitgades tendencēm.

Varu piebilst vēl pie tā apģērba salīdzinājuma, ka sākumā, kad esat ietērpušies jaunā kažokā, jums ir vairāk brīvās gribas, vairāk nezināmā, vairāk iespēju sevi parādīt, izrādīt, pašiem izpētīt un iepazīt, kā esat mainījušies, bet kā jau tas ir visur, cilvēks pie visa pierod un, ja mēs piemēram, ņemam jaunas zodiaka zīmes sākumu, tad līdz zīmes vidum mēs pamazām iepazīstam jauno veidolu, sākam aktīvi to lietot, bet ar laiku jau rodas pieradums un novalkājums, un iestājas rutīna, līdz tuvojas nākamā pārmaiņu robeža, kad jau sākam skatīties uz nakamību.

P.s. tiem, kam interesē vairāk izprast savu emocionālo pusi caur “dziļo astroloģiju”, iesaku latviski izdoto Eimijas Heringas grāmatu “Mēness astroloģija”. Labs materiāls par natāla jeb dzimšanas Mēnesi un tā progresijām horoskopā.

Paldies!


*(Šis raksts sākotnēji 11.07.2022. tika publicēts astroloģijas vietnē astrologi.lv, blogu sadaļā: https://www.astrologi.lv/blogi/valters-sulcs/Raksti/2229/Traktats-par-kazoku-mainu/