Porziņģis, Kids, Dončičs – panākumu vai Bermudu trijstūris?

Porziņģis, Kids, Dončičs – panākumu vai Bermudu trijstūris?

Tuvojoties jaunajai NBA sezonai, aktuālāks kļūst jautājums par mūsu Kristapa Porziņģa gaitām Dallasas “Mavericks” sastāvā un potenciālo komandas sniegumu gaidāmajā sezonā. Neskaidrības ir vairāk nekā skaidrības, jo ir palikuši neatrisināti jautājumi no pagājušās sezonas, kas rada piesardzību prognozēs par nākamo. Komandas komplektācija, jauns galvenais treneris, treneru sastāvs un ģenerālmenedžeris, kā arī abu vadošo spēlētāju – Kristapa Porziņģa un Lukas Dončiča attiecības, ir galvenie no tiem. Tāpēc šajā rakstā analizēšu, manā skatījumā, trīs galveno varoņu sasvstarpējo saderību no astroloģijas skatu punkta, ceļā uz komandas panākumiem.

Dallasas “Mavericks” starpsezonā nebija ļoti aktīva spēlētāju tirgū, taču komandai ir jauns galvenais treneris Džeisons Kids (Jason Kidd) un ģenerālmenedžeris Niko Harisons (Nico Harrison), kā arī pēc olimpiādes tika noslēgts jauns maksimālais ilgtermiņa līgums ar komandas superzvaigzni Luku Dončiču.

Tie, kas seko līdzi Kristapa Porziņģa veikumam Teksasas klubā, pietiekami labi zina, ka jau kādu laiku klīst baumas par abu komandas līderu, ja ne nesaskaņām, tad saskaņas trūkumu. Harizmātiskais, taču bieži vien populistiskais NBA apskatnieks Stīvens Ei. Smits atļāvās vairākkārt savās raidījuma pārraidēs apgalvot, ka ir dzirdējis, ka Kristaps esot greizsirdīgs uz Dončiču un, ka Mavs vajadzētu tikt no Porziņģa vaļā. Eksperts esot dzirdējis…

Tas, ka biežāk Luka nemeklē Porziņģi brīvās pozīcijās vai izspēlēs, nekā meklē ir jebkuram skatītājam acīmredzams. Acīmredzams likās arī tas, ka Kristapa snieguma epizodisks uzplaiksnījums laukumā bija vairāk paša iniciatīva, nevis galvenā trenera uzstādījums. 2019.gada nogalē bez Lukas ierindā un 2020.gada sākumā KP vairāk kā mēneša garumā vidēji guva 25,2 punktus, savāca 10,3 atlekušās bumbas un bloķēja 1,8 metienu, rādot All-star cienīgu sniegumu. To gan tā brīža “Mavs” galvenais treneris Riks Kārlails toreiz intervijās prasmīgi noairēja, ka uz to pusi tāds plāns esot bijis un, ka treneru kolektīvs beidzot ir priecīgs redzēt gaidīto un kluba vēlamo Porziņģa sniegumu laukumā, kam ir vienkārši bijis vajadzīgs laiks. To, protams, nevar noliegt, taču tas, kā vēlāk bija redzams, īsti līdz galam nevarēja kalpot kā arguments sistemātiskai neziņai, kā visefektīvāk KP izmantot laukumā.

Ar to es gribu pateikt, ka ne tikai atgūšanās no lielajām traumām, bet papildus vēl komandas galvenā saspēles veidotāja kaut kāda neizsakāma, epizodiska ignorance un trenera nespēja iesaistīt savu komandas otro numuru produktīvā sniegumā, pieļauju, ir prasījis daudz no Porziņģa. Protams, nezinot iekšējo virtuvi, tas ir tikai viedoklis vai redzētā secinājums. Saka, ka bumba nemelo. Es varu teikt, ka neapzinātā ķermeņa valoda, impulsīvās, automātiskās izpausmes un žesti, mīmika arī nemelo. It īpaši novērojot cilvēku ilgākā termiņā.

Komandas mikroklimatam čempionu komandās ir milzīgs iespaids un nozīme. Kā kolēģi, komandas biedri Dončičs ar Porziņģi saprotas labi, bet problemātika rodas gaidās. Gaidās, kas uz papīra izskatās pēc daudzsološas nākotnes. Ja tu esi vislabāk apmaksātais spēlētājs komandā un pieņemoši otrā vijole, tad ir vairāk nekā necienīgi, ka tevi sezonas svarīgākajās spēlēs ieliek stūrī, lai gaidi, kad pūcei aste ziedēs un pēc tam vēl saņemt pārmetumus un nosodījumu (pamatā no “ekspertu” puses) par blāvo sniegumu. Nekādi nesaprotu, kāpēc tik daudzi komentētāji, fani savos komentāros nesaprot, ka tas ir saspēles vadītāja un ārējo spēlētāju pienākums nogādāt bumbu garajiem. Ja Porziņģa loma komandā būtu “savākt atkritumus”, tad droši vien neviens neko neteiktu, bet tās gaidas un redzējums par Porziņģi,– ka šis staltais latvietis komandā būs viens no līderiem. Un te, pēc garā ievada, mēs nonākam līdz raksta tēmai – savstarpējām attiecībām. KP, Kids un Luka – panākumu vai Bermudu trijstūris?

Savstarpējās attiecības starp vadošajiem spēlētajiem un galveno treneri ir īpaši svarīgas. Kā jebkurās priekšnieka, vietnieku un padoto attiecībās. Kobe (Kobe Bryant) ar Šaku (Shaquille O’Neal) arī nebija “labākie draugi”, bet čempionu titulus viņi kopā izcīnīja. Pie tam trīs pēc kārtas. Droši vien bez Fila Džeksona tas nebūtu iespējams. Šis ir izcils piemērs, kur savstarpējās attiecības un saprašanās laukumā, spēlē vislielāko lomu. Atrast vajadzīgo mediatoru šādās situācijās ir vitāli svarīgi, ja mērķi ir visaugstākie. “Mavericks” bijušais treneris Riks Kārlails tāds noteikti nebija. Visvairāk man pārsteidza ziņas, ka tieši Dončičam bija nesaskaņas ar Kārlailu (Luka pat esot vairākkārt bļāvis uz treneri), nevis Porziņģim. Tas man liek uzdot provocējošu jautājumu – Dončičs vai Kārlails “ielika” Porziņģi stūrī (lasi – izslēdza no spēles) izslēgšanas spēlēs?

Turpinājumā rakstā aplūkošu Kristapa Porziņģa saderību ar jauno galveno treneri Džeisonu Kidu, tālāk Lukas Dončiča saderību ar galveno treneri un beigās Porziņģa un Dončiča savstarpējo saderību.

Džeisons Kids un Kristaps Porziņģis

Pēc abu personu sinastrisko astrokaršu aplūkošanas, pirmais iespaids labs. Auns ar Lauvu pārstāv vienu – uguns stihiju un abiem Saules (identitāte, būtība) ir zodiaka zīmju pirmajā dekādē, kas nozīmē, ka abu Saules ir savstarpējā kontaktā, abiem ir dažāda, bet saderīga lietu izpratne un sadarbošanās saikne, abi viens otram var nest jaunas iespējas un palīdzēt virzībā uz panākumiem. Auns raksturo enerģiju, cīņassparu, līdera dotības, Lauva pārliecinātību, dominanci un augstsirdību. Viens nāk ar iniciatīvu un iedvesmu, otrs to uztverot, liek lietā un gūst uzvaras, tēlaini izsakoties.

Emocionālā plānā gan abi ir diezgan atšķirīgi. Treneris ir skorpioniskas un vispārēji Marsam raksturīgas dabas – bezbailīgs, kodolīgs un gatavs izaicinājumiem, lai ko arī tie prasītu. Negatīvā puse varētu būt ieslīgšana galējībās, spītīga nepiekāpība. Porziņģa Mēness ir maigākas dabas, kam nepieciešams atrast emocionālo līdzsvaru. Kamēr emocionālais līdzsvars ir tonusā un apkārtējā vide ar cilvēkiem ir harmoniska, tikmēr jūtas labi, pacilāti. Ja šis līdzsvars pazūd, sākas šaubas un svārstīšanās, minstināšanās, kā arī cenšanās izpatikt visiem un veidot labā puiša tēlu, kas zināmās dzīves situācijās var pašam atspēlēties negatīvā veidā. To mēs redzējām izslēgšanas spēļu beigās, kad Kristaps ar manāmu neapmierinātību un sakostiem zobiem teica, ka esot centies cik varējis komandas labā un pildījis treneru un spēles plānu. Priekš Lauvas Saules, ego līmenī ļoti pazemojoši. Svaru Mēness to spēja iznest, kaut sirdī juta lielu netaisnību.

Iekšējais aplis: Džeisona Kida planētas Ārējais aplis: Kristapa Porziņģa planētas

Te Kristapam treneris Kids var diezgan labi ar savas karjeras piemēru pamācīt veselīgu sportisko nekaunību un nepiekāpību. Neatlaidība un tiekšanās uz mērķiem Kristapam piemīt pašam. Taču jāpiezīmē, ka Svaru Mēness var radīt sajūtu, ka “gan jau viss būs labi” un nokārtosies, piekāpjoties, samierinoties ar situāciju. Protams, turpinot smagi un neatlaidīgi strādāt pie savas izaugsmes un izkopjot savas prasmes (Saule Lauvā+Marss Svaros). To Kristaps bieži atkārto intervijās.

Viss jau ir forši, bet tās izkoptās prasmes ir jāliek lietā. Visi zina, ka Porziņģis ir unikāls spēlētājs, bet ASV un konkrēti NBA liels uzsvars ir uz statistiku. Īpaši, ja tu saņem 30+ miljonus sezonā. Nedrīkst palikt pie “turpināšu smagi strādāt un gan jau izdosies”. Svaru Mēnesim kombinācijā ar Lauvas Sauli ir vajadzīgas uzslavas un atbalsts. Arī kāds asāks vārds, tāpēc es esmu pārliecināts, ka Kids spēs atrast labāku kontaktu ar Porziņģi, nekā to nespēja Kārlails.

Runājot par kontakta veidošanos un sapratni starp treneri un Porziņģi, jāsaka, ka ir diezgan daudz ciešu savstarpējo aspektu. Sinastrijā jeb personu saderībā strādā princips, jo tuvāk, jo labāk. Citiem vārdiem, jo mazāka leņķisko grādu starpība starp katra horoskopa planētām, jo ciešākas, izteiktākas attiecīgo planētu un to veidoto aspektu izpausmes.

Dzīves, filozofiskās izpratnes vai izvirzīto mērķu sasniegšanas ziņā abi ir kā uz viena viļņa. Viens otru var papildināt un kopīgi labi sastrādāties, lai abi būtu ieguvēji katrs savā izaugsmes ceļā. Viens kā treneris, otrs kā spēlētājs. Varbūt nedaudz salkani izklausīsies, bet Porziņģim ar savu sniegumu ir iespējams sekmēt Kida sapņu piepildīšanos, (lai nu kādi arī tie būtu). Grūti iedomāties amerikāņu augstākā līmeņa sportistu bez vēlmes jeb sapņa kļūt par čempionu.

Kas manā skatījumā ir pats svarīgākais viņu abu saderībā, ir tas, ka skatoties no viņu abu lomām klubā – treneris-spēlētājs – viens no precīzākajiem, pie tam harmoniskajiem aspektiem veidojas starp Kida Saturnu (skolotājs) un Porziņģa Merkūru (skolnieks).Svarīgi ir ne tikai tas, ka viņus abus simbolizē piemēroti apzīmētāji, bet arī tas, ka jebkuru divu cilvēku savstarpējās attiecībās ir svarīgi, lai Saturns vienā vai otrā veidā būtu aspektācijā ar otras personas personālajām planētām. Un ne destruktīvi.

Šis aspekts veido stabilu komunikācijas pamatu. Idejas iegūst nobriedušāku veidolu un arī rezultātu, kā arī skolotājs-treneris labāk izprot, ka skolniekam-spēlētajam vajag laiku, lai aprastu ar spēles zīmējumu, stratēģiju, savu, iederīgu lomu komandā. Tā kā Porziņģim patīk laukumā komandēt (labā nozīmē) komandas biedrus, kur kuram, kurā vietā, izpelējot kombināciju, jāatrodas, tad domāju, ka viņš trenera shēmas diezgan labi apgūs un spēs tās izpildīt ar uzviju.

Kas ir interesanti manā skatījumā, Kida dzimšanas dienas astrokartē ir redzams kvadrāta spriedzes aspekts starp retrogrādu Merkūru Zivīs un Saturnu Dvīņos, tai pat laikā Merkūram ir harmoniskais sekstila aspekts ar Ziemeļu Mēness Mezglu. Ir diezgan bieži dzirdēts par Kida dīvainajām metodēm, veidojot komunikatīvo vidi ar saviem padotajiem, piemēram, ūdensparku apmeklējumi vai treniņi Ziemassvētku rītā, nevēlēšanās paskaidrot savus izteikumus vai rīcības, izteikumi, komentāri mēdz būt īsi, kodolīgi, arī asi par “pašsaprotamo”. Taču šis harmoniskais sekstils dod Kidam tādu karmisku izaugsmi caur neordinārām pieejām, jā, iedzenot pašu neērtās situācijās, bet iznākot laukā stiprākam, veiksmīgākam, vēlāk novērtētam. Tieši viņš Janni Antetokounpo “izdzina” ārā no soda laukuma un lika mest no pustālās un tālās distances, lika viņam būt vispusīgam (all-around) spēlētājam, par ko Jannis, izcīnot iepriekšējā sezonā čempionu titulu, arī publiski pateicās Kidam.

Starp Porziņģi un Kidu nav gluži tāda komunikatīvā saikne, ka viņi pilnībā saprastos no pusvārda. Viņiem, iespējams, ārpus basketbola nav daudz par ko runāt, bet KP labi uztver un saprot, ko treneris vēlas panākt un kā redz lietas sistēmā. Pie tam šie trenera risinājumi ir ļoti daudzpusīgi un pielāgoties spējīgi situācijai. Esmu pārliecināts, ka nebūs tā, kā Kārlaila vadībā, kad viņš paziņoja, ka spēle “postā” ir vecmodīga, bet tad, kad Porziņģis pats biežāk nospēlēja veiksmīgi ar muguru, tuvāk grozam, tad paziņoja, ka tā tas bija domāts un veiksmīgi izdevās to realizēt. Kids, skatoties pēc viņa astrokartes, ir tāds treneris, kas potenciāli ir spējīgs rast risinājumus attiecīgi no esošās situācijas, ja sevī neielaiž iepriekš pieminēto emocionālo ietiepību. Protams, cits jautājums ir viņa šī brīža pieredze un kvalifikācija, spēja savus potenciālus realizēt.

Cilvēku saderībā vēl viens svarīgs moments ir savstarpējo stihiju saderība. Kidam izteiktākā ir Gaisa stihija, savukārt Porziņģim uguns. Abas ļoti saderīgas, kam raksturīga aizrautība un enerģiskums, kustība, ideju realizācija.

Labi ir arī tas, ka tur, kur ir savstarpējie negatīvie jeb spriedzes aspekti, blakus ir pa kādam harmoniskajam, tādejādi izlīdzinot enerģiju plūsmu. Bez spriedzes aspektiem nav attīstības, ne katram individuāli, ne savstarpējās attiecībās. Taču ir arī šādas tādas negatīvās puses šo abu personu saderībā.

Vienmēr, kad starp cilvēkiem veidojas aspekti ar vienādiem elementiem vai planētām, tas ir kas īpašs tieši konkrēto cilvēku starpā. Šajā gadījumā šie, tālāk minētie aspekti nebūs izteiktākie, nozīmīgākie viņu attiecības raksturojošie aspekti, bet viņi noteikti ir jāņem vērā. Tā Kida dzimšanas Marss veido spriedzes kvadrāta aspektus ar Porziņģa Mēness mezgliem, savukārt Porziņģa dzimšanas Marss veido tādus pašus aspektus ar Kida dzimšanas Mēness mezgliem. Vienādi, abpusēji aspekti.

Ja katras personas Marss ir ar dažādiem aspektiem, enerģijas ir izlīdzinātas, tad Mēness mezgli ir tikai ar šiem abu Marsu spriedzes aspektiem. Marss simbolizē sportu, enerģiju, kaujas spējas, motivāciju, dziņu. Ziemeļu Mēness mezgls norāda virzienu, kurā cilvēkam šajā dzīvē motivēti jātiecas, jāattīstās, savukārt Dienvidu Mēness mezgls nes sevī “pagātnē” pieredzēto, zemapziņas motivācijas, kas var kalpot kā cilvēka dabiskā, iekšējā, individuālā pieredze, automātiskās reakcijas, kuras ir jāiemācās atstāt pagātnē, jāatmet, jo ar veciem paņēmieniem jaunu rezultātu neiegūsi.

Rezumējot, varu teikt, ka abiem noteiktās situācijās ir jābūt mazāk aizspriedumainiem un ietiepīgiem, bet kopā jāmeklē radušās problemātikas risinājums. Porziņģim noteikti ir jāuzmanās no pārslodzes, “izpumpēšanās”, sevis “sausa izmiegšanas”, pārcenšanās, kas fiziskā ziņā var nākt tikai par sliktu. Savukārt trenerim ir jāsaprot, ka Porziņģis nav smaga darba zirgs, bet vairāk ir “vienradzis”, tāpēc trenerim jāatrod veids, kā KP izmantot vislabāk, visefektīvāk, lai sasniegtu vai pārsniegtu vēlamos rezultātus. Tas ir tikai mans viedoklis, bet izpētot un salīdzinot nospēlēto spēļu skaitu pilnās sezonās ar to pašu Entoniju Deivisu no “Lakers”, kurš nevar saprast vai skaitās traumatisks spēlētājs vai nē, tad Porziņģim aizvadīt 66-70 spēles pilnā 82 regulāro spēļu sezonā būtu pavisam optimālais skaits. Jā, traumas ir bijušas nopietnas un izlaistās spēles daudz, bet citiem “mazāk traumatiskiem” spēlētājiem izlaisto spēļu skaits nav diži mazāks par Porziņģi.

Džeisons Kids un Luka Dončičs

Īstermiņā viss jauki un puķaini. Luka Dončičs ienesīs vēl nebijušas un izdomas bagātas (‘Luka Magic’) šķautnes Džeisona Kida spēles sistēmā. Dončiča spēles maniere un idejas veido saskanīgu saspēli ar Kida sportisko garu un sparu. Ir abpusēja izpratne par sportisko pusi un sasniedzamajiem mērķiem, kur viens otru var papildināt. Saskanīgi arī izteiktākie stihiju elementi – Kidam gaiss, Lukam – uguns, kas vispārīgi izpaužas kā aizrautība un enerģija, taču šim duetam trūkst piezemētības. Īpaši Dončičam. Tas nozīmē, ka cilvēkam trūkst stabilitātes, vairāk cer un paļaujas, nekā reāli sasniedz. Manā izpratnē tas laukumā izpaužas tā, ka viņš enerģiski samet 30 punktus pirmajās trīs ceturtdaļās un tad beigās brīnās, ka spēle ir zaudēta, jo neredz, ka komanda ir ‘auksta’.

Ja Porziņģis labāk izprot trenera spēles plānu un sistēmu, tad Dončičam labāka tieši ir sportiskā izpilde, arī, piemēram, improvizējot. Pie tam, ja minēju, ka no trenera puses nebūtu prātīgi Kristapu fiziski “nodzīt” (tas attiecas tieši no Kida puses), tad Lukam šajā elementā nav nekādu problemātiku, jo abi ar treneri savstarpēji labāk iztur un izprot, kāda slodze ir nepieciešama rezultātu sasniegšanai. Tas ir tāpēc, ka abiem individuālajās dzimšanas kartēs Marss, kas atbild par enerģiju un fizisko spēku, atrodas tam ļoti spēcīgos novietojumos Zodiaka zīmēs, attiecīgi Kidam – Mežāzī un Dončičam – Skorpionā. Izturība, liels iekšējs spēks, neatlaidība, ir gatavi grūtības izturēt līdz galam.

Par “puķainumu” jeb savstarpējo harmoniju parūpējas Lukas Jupitera un Venēras savienojums ar Kida Sauli – esot kopā, abi ir tendēti uz augstiem mērķiem, attīstību un izaugsmi, radošu, komfortablu saskarsmi. Veidojas tāds kā spēcīgs tandēms. Citi aspekti norāda, ka viņu starpā ir patīkama komunikācija, ir viegli saprasties. Kidam patīk Dončiča domu gājiens un idejas, kas savukārt trenerim liek aktīvāk domāt jaunas stratēģijas, kā arī šajā kontekstā ir vēl viens sadarbību un saprati veicinošs elements. Kida dzimšanas Merkūrs ir retrogrāds, kas nozīmē, ka iespējams ne vienmēr treneris spēj atrast īstos vārdus vai saprotami paskaidrot savas idejas. Te Dončiča labvēlīgā ietekme rada apstākļus, kad Luka labi uztver pausto tā būtībā, ko treneris grib iespējams neveikli izteikt un spēj to realizēt un pārnest darbībā laukumā.

Te gan problemātika var rasties šo ideju pārnesē pārējiem komandas biedriem. Jā, ciešā draudzība ar Bobanu un draudzīgā atmosfēra Slovēnijas izlasē par to var neliecināt (jo īstermiņa sanākšana un cita loma un mērķi), taču kopumā Dončičs nav labs komunikators, viņš drīzāk ir nekonsekvents šajā elementā.Par to liecina neaspektētais Merkūrs Zivīs viņa dzimšanas kartē. Šādā situācijā cilvēks var būt pārlieku pļāpīgs (regulāra runāšana ar tiesnešiem) vai nekonkrēts, nezina, kad runāt, kad klusēt, tāds, kas dzird, bet nesadzird, jo neieklausās. Iespējams, brīžiem iet citu cilvēku domu vai viedokļu pavadā. Kontakti ar apkārtējiem ir vispārināti, ne saistoši. Variet, piemēram, palūkot viņa paša ierakstus vietnē Twitter. Visbiežāk ir tikai daudz emocijzīmes vai kāds īss vārdu salikums, vispārīgas standartfrāzes. Visbiežāk, ne vienmēr.

Cita lieta ir divpusējie kontakti ar cilvēkiem, kā piemēram, ar to pašu Bobanu Marjanoviču vai arī kā man šobrīd izskatās ar treneri Kidu. Dončiča gadījumā ar šādu Merkūra novietojumu savstarpējo kontaktu izpausmi noteiks otra cilvēka planētu aspektācija. Protams, ja tāda veidojas. Kontakts ar harmoniskiem planētu aspektiem un labvēlīgām planētām var būt pozitīvs, ar spriedzes aspektiem vai negāciju planētam – negatīvs, vai, ja nav kontakta no otras personas planētām, tad veidojas strupa saskarsme, īsti nav par ko runāt. Tāpēc cilvēki vienu vai otru cilvēku sabiedrībā uzvedas, izpaužas un ietekmējas dažādi.

Tālāk par negatīvo pusi un ilgtermiņa personiskajām attiecībām ar treneri. Ilgtermiņā Kida un Dončiča starpā var veidoties diezgan intensīva ego sadursme, cīņa par varu un ietekmi. Jau iepriekš minēju, ka šiem diviem cilvēkiem esot kopā veidojas spēcīgs, uz izaugsmi un panākumiem tendēts tandēms. Taču, kā bez taču. Ar laiku tā var izvērsties kā savstarpējā cīņa, kurš kuru, jo šis spēcīgais sadarbības planētu savienojums ir opozīcijā ar Kida Plūtonu – varas, lielas jaudas un transformējošu izaicinājumu un pārmaiņu simbols. Džeisonam Kidam dzimšanas kartē šī opozīcija starp viņa Sauli un Plūtonu ir visizteiktākais, precīzākais aspekts un te atnāk Dončičs ar savu Jupiteru – debesu raugu, maliņā vēl ar Venēras palīdzību un visu to trenera iedzimto spriedzi maksimizē līdz Everestam. Pie tam karstasinīgajā Auna zīmē, kur gan Jupiters, gan Saule jūtas īpaši omulīgi un ir īpaši aktivizētas.

Ko tas nozīmē un kā tas varētu izskatīties dzīvē? Šāds Saules un Plūtona kontakts izpaužas kā nepieciešamība pēc varas, dominances, pārspīlēts lepnums un apsēstība ar sevi. Kas Kida gadījumā arī ir vairākkārt publiski pieredzēts. Viņam grūti noslēpt savu valdonību un netikumus, tie tā vai tā nāk gaismā. Es šeit negribu ķidāt viņa problēmas ar savaldību, par to var atrast informāciju internetā, tik gribu norādīt, ka Dončičs ir tāda persona, kas var un ir spējīgs pieliet eļļu šai Kida iekšējai, gruzdošajai ugunij. Un šādā situācijā, protams, ja rastos nesaskaņas, kluba īpašnieks diez vai vērstos pret savu zelta puisēnu. Būs interesanti pavērot kā viņu attiecības attīstīsies. Vai Kids būs audzis un guvis dzīves pieredzi, lai šādās situācijās saglabātu ārēju mieru un stāju, vai nē. Īstermiņa var būt kā labākie čomi, taču ilgtermiņā var klāties grūti vienam ar otru.

Iekšējais aplis: Džeisona Kida planētas Ārējais aplis: Lukas Dončiča planētas

Tāds tādu atrod? Arī Lukam Dončičam ir dusmu un savaldības problēmas. Viņam dzimšanas kartē ir šo pašu planētu Saules un Plūtona kvadrāta aspekts. Pēc būtības kvadrāts ir negantāks aspekts par opozīciju, jo visu laiku dīda un ir gatavs uz rīcību (action). Opozīcija ir vairāk izaicinoša, tā nostāda pretrunās. Taču šo kvadrāta spriedzes enerģiju izlīdzina un nomierina ļoti spēcīgs Marsa harmoniskais trigons ar Lukas Sauli. To mēs labi varam redzēt situācijās, kad Lukam smaids ir līdz ausīm un visu apbrīnotāju sirdis kūst, bet te citā brīdī viņš plēš formas kreklu, spārda krēslus vai purpina ar tiesnešiem. Ir arī situācijas, kad liekas, ka Lukam tūlīt viss sprāgs ārā pa visām vīlītēm, bet viņš kaut kā veikli to spriedzi izkliedē, pievēršoties nākamai epizodei.

Ja šo skatās abu saderībā, tad šis Dončiča Saules Plūtona spriedzes aspekts iedarbina Kida dzimšanas kartes superneganto (citādi nevaru to nosaukt) spriedzes ‘Tau’ kvadrāta konfigurāciju starp Saturnu, Melno Mēnesi Lilitu, ar retrogrādu Merkūru tās virsotnē. Te jau vairs nebūs cīņa par to, kurš būs galvenais jeb pirmais džeks Dallasā, te jau var izvērsties kā savstarpējā stīvēšanās, kas ietver sevī tādas izpausmes kā otra nomelnošana, izaicināšana uz konfliktu, lēmumu apstrīdēšana, noteikumu pārkāpšana, ultimātu izvirzīšana un tamlīdzīgi.

No Dončiča puses skatoties, ar laiku var likties, ka Kids viņu pārāk ierobežo. Neskatoties uz to, ka ļauj pietiekami lielu improvizāciju un brīvību, tomēr treneris liek pielāgoties savam spēles plānam. Tas savukārt Dončičam var radīt lielu neapmierinātību un vēlmi par visām varītēm panākt savu. Abi ar laiku apzināsies, ka ir satikuši līdzvērtīgu sāncensi, tāpēc prevalējot veselajam saprātam, tik drūmam ainām, kā es aprakstīju, nevajadzētu realizēties, jo citi elementi savstarpējā saderībā ir harmoniski. Izaicinājums vienam otru pieņemt gan būs liels, jo katram savas utis, savi dūži.

Un tā mēs esam nonākuši līdz sadaļai, par kuru, droši vien, interese varētu būt vislielākā. Tik ļoti apspriestās Kristapa Porziņģa un Lukas Dončiča attiecības. Drīzāk to saderības raksturojums uz zvaigžņu paletes.

Kristaps Porziņģis un Luka Dončičs

Apskatot viņu kopējo sinastrisko saderības karti divas lietas ir acīmredzami skaidras. Pirmkārt, ja viņi dejotu tango, tad visu laiku kāptu viens otram uz kājām un, otrkārt, kā jau to atsevišķos ierakstos vietnē Twitter ir norādījis Kristaps Baņķis no Astrologi.lv, tad viens – Porziņģis – pēc savas būtības ir Lauva, bet otrs – Dončičs – grib būt tāds kā Lauva. Tas saistīts ar to, ka Porziņģa Saule un Dončiča Mēness atrodas Lauvas zodiaka zīmē. Viens ir, otrs grib būt. Viens uz sevi vērstu uzmanību uzskata par pašsaprotamu savas dzīves sastāvdaļu (redzējām cik ļoti Porziņģim patika būt uzmanības centrā pasaules metropolē Ņujorkā), otrs savukārt grib un tiecas, lai citi viņu slavē un apbrīno. Kas pats par sevi nav nekas slikts, tikai jautājums ir par to, kā katrs šo akumulēto apbrīnu izlieto.

Dončiča gadījumā šī pasaules slava, kas seko viņa nenoliedzamajam talantam, noteikti silda viņa Ego. Pēc Zodiaka jeb Saules zīmes Dončičs ir Zivis, kas viņam piedod to nedaudz kautro un “es jau neko, tikai eju un spēlēju” izpausmi. Kombinācijā ar Mēnesi Lauvā tas viņam ļauj slēpties aiz maskas, aiz kuras pašsavaldība un ārēji patīkamā personība mijas ar jau pieminētajām agresivitātes izpausmēm un spēcīgo emocionalitāti.

Porziņģis ir ieturētāks un savaldīgāks, cenšas uzturēt labu iespaidu par sevi. Viņa emocionālā un egocentriskā puse savstarpēji ir krietni harmoniskākas, nekā tas ir Dončiča gadījumā. Augsta pašvērtējuma sajūta un takta izjūta kontaktā ar citiem cilvēkiem, KP ļauj pietiekami labi izprast citu cilvēku motivācijas, kas ļauj veikli izvairīties no konfliktsituācijām un visbiežāk diplomātiski komentēt radušos vai esošo situāciju, bez tādas sakāpinātas emocionalitātes. Protams, mēs zinām spilgtus izņēmumus – izgājienus Liepājā, apšaubāmo uzmākšanās lietu uzreiz pēc krustenisko saišu saraušanas vai nievājošos izteikumus par Latviju tenku ziņu portālam TMZ pašā karjeras sākumā. Tādi negludumi viņam ir gadījušies un noteikti no kā tamlīdzīga ir jāpiesargājas arī nākotnē, jo KP dzimšanas kartē ir tāda nešpetna planētu konfigurācija, kas izaicina uz šādām lietām un darbībām, kas pie noteiktiem planētu tranzītiem tiek aktivizētas un tad ir jautājums, cik savaldīgi un ieturēti Porziņģis spēj šādās situācijās rīkoties.

Iekšējais aplis: Kristapa Porziņģa planētas Ārējais aplis: Lukas Dončiča planētas 

Par laimi Dončiča ietekme uz šo Porziņģa planētu konfigurāciju ir minimāla. Varbūt nedaudz pakacina un uzsit kāda dzirkstele, bet neaizsvilstas. Nedaudz atkāpei, trenera Kida sakarā, es ļoti ieteiktu Porziņģim neko aizmuguriski ne(ap)runāt par treneri vai nesūdzēties par trenera sadarbības metodēm vai treniņu slodzēm, pat, ja tas domāts pavisam nevainīgi vai jokojoties.Var sanākt tā, ka teiktais var tikt sagrozīts tā, ka atkal sanāk vecais grābeklis, ko nedaudz iepriekš aprakstīju.

Bet tagad nedaudz konkrētāk aprakstīšu izteiktākos savstarpējos aspektus, kas spilgtāk raksturo viņu abpusējo saskarsmi. Vis-visprecīzākais planētu aspekts starp viņu dzimšanas dienas kartēm ir tāds, ko jau tēlaini aprakstīju, kā kāpšanu viens otram uz kājām. Šis aspekts nav ne slikts, ne labs.Metaforiski izsakoties, tas man atgādina tos sumo tērpus, kur divi ielien vienā kopējā tērpā un tad tikai no abpusējās sapratnes un sadarbības var kaut kur tālāk tikt. Šis aspekts atspoguļo to, ka katrs grib iet savā virzienā. Viņu starpā nav personiskā konflikta, kā pret ienaidnieku, vienkārši abi nav uz viena, tā paša viļņa. No kā izriet, ka es viņus kopā pārī neliktu, kā te izdaudzināto “dinamisko duo”. Tur nekas nesanāks vai sanāks pretējais no vēlamā (vai ir jau redzami (ne)sanācis). Protams, profesionāliem sportistiem ir jāmāk atrast saskaņa un epizodiski tas notiek, bet ilgtermiņā, ja treneris neatradīs veidu, kā šajā gadījumā iespēlēt Porziņģi, tad var sanākt, ka KP savus “ziedu laikus”, progresīvākos gadus var diezgan izniekot. Domāju, ka šī sezona Kristapam būs izšķirošā, kā tālāk attīstīsies viņa karjera.

Diemžēl jāsaka, ka viņu starpā veidojas diezgan izteikta komunikatīvā disonanse, kas noteikti neveicina šo neveiklo saskarsmi. Dončiča Urāna opozīcija un Marsa kvadrāts ar Porziņģa Merkūru rada lielu savstarpējā kontakta neprognozējamību, iespējams pat asu, izaicinošu vārdu apmaiņu no Lukas puses, kas noteikti sakārtotajam Porziņģa prātam nav brīžiem saprotams un riktīgi kaitina. Visu pasliktina tas, ka Dončiča dzimšanas kartē viņa Urānam ir tikai spriedzes aspekti, pie tam diezgan ciešs un saplūstošs spriedzes aspekts ar šo Marsu. Kas nozīmē, ka šo savstarpēji izaicinošo kontaktu viņš ik pa laikam ceļ gaisā un turpina bērt sāli vecās brūcēs vai arī izdomā kādus negaidītus gājienus, kas Porziņģim nāk kā auksta duša. Dončičs Porziņģim ir tāds nenomierināms kairinātājs. Savukārt Porziņģis Dončičam var likties pārāk pareizs, pārāk interesants citiem, citos gadījumos arī pārāk nopietns. Tas abos var radīt vēlmi vienam otru pārspēt, jo tā kairinošā no vienas puses noteiktība, no otras puses nenoteiktība var sākt abus kaitināt. No sērijas, “ja tu šitā, tad es arī parādīšu, ko es varu”. No KP puses mēs to izteiktāk varam vērot spēlēs, kuras Dončičs izlaiž vai atpūšas uz rezervistu soliņa. Porziņģis tad “atveras”. Redzējām arī spēles, kad abi divi guva tuvu pie 30 punktiem un visi Dallasā ieslīga tādā sapņainā ekstāzē, ka nu tik būs.

No KP puses, kad toreiz viņa sniegumu sīkāk pētīju, tas bija ļoti produktīvs laiks arī no planetārās labvēlības skatoties. Diemžēl tas palika tikai kā veiksmīgs nogrieznis. Jo, manā skatījumā, Kārlaila spēles sistēma un Lukas spēles maniere ilgtermiņā Porziņģim neatrada vietu veiksmīgā snieguma turpinājumam.

Tas par visnegatīvāko pusi viņu attiecībās. Pārējās savstarpējās planetārās spriedzes ir arī ar harmoniskiem aspektiem, kas nozīmē, ka ir gan problemātika, gan labvēlība. Citiem vārdiem, var gan konfliktēt, gan rast kopīgu valodu. Pietiekami nozīmīgs aspekts liecina, ka sākumā viņu saskarsme var būt vēsa, bet ar laiku viens pie otra pierīvējas. Es nesaku, ka iepriekš aprakstītā disharmonija kaut kur pazudīs, bet to, ka ir iespējams līdzās pastāvēt un te, manā skatījumā, liela loma būs trenera Kida spējai salikt abus tā, lai mazinātu iespējamo vai esošo nesaprašanos.

Nobeigumā nedaudz par pozitīvo. Tuvākais harmoniskais aspekts liecina par to, ka abu starpā ir iespējama veiksmīga sadarbība lielu mērķu sasniegšanai.Te gan ir jāuzmanās no maldīgiem priekštatiem jeb citiem vārdiem galvenais šo harmoniju nevajag pārvērtēt un pārspīlēt, jo arī šeit ir zināmi izaicinājumi, bet potenciāls ir labs. Un tas nav pretrunā ar iepriekš rakstīto, jo kā mēs visi zinām, cilvēku savstarpējās attiecības nav lineāras, bet ar kāpumiem un kritumiem. Var arī piesaukt veco indiāņu sakāmo (ja tas ir indiāņu), ka viss atkarīgs no tā, kuru vilku tu baro. Šis aspekts padara visu kopējo ainu pozitīvāku.

Ja atmet sāncensību, tad viens otram var likties patīkami cilvēki. Idejiski spējīgi uz sadarbību. Tādā ziņā Dončičs, vismaz sākumā, kad Porziņģis ieradās Dallasā, bija diezgan saprotošs un medijiem diezgan korekti izteicās par Porziņģa atlabšanas procesu un to, ka komandai viņš ir ļoti vajadzīgs.

Ja jākomentē raksta sākumā NBA analītiķa piesauktā greizsirdība, tad tā no sinastrijas kartes skatoties, drīzāk nāk no Dončiča, ne Porziņģa puses. Porziņģim savukārt šādi izlēcieni un izpausmes, ja tādas pastāv, var likties bērnišķīgas un drīzāk kaitinošas.

Vēl es varu pieminēt, ka katrs cilvēks dažādās vidēs, situācijās un apstākļos rīkojas dažādi. Tas pats vecais stāsts, ka uz laukuma spēlētāji var būt sāncenši, bet ārpus tā labākie draugi. Tā ka te atkal jāskatās, kur un kādās situācijās, kura no cilvēka personības pusēm gūst virsroku. Lai gan arī tas ir mainīgi. Tas, kas nav mainīgs ir katra cilvēka dzimšanas brīdī fiksētais dzīves potenciāls. Tas, kā katrs to attīsta un realizē, ir katra paša rokās.

Paldies!