23/24 Sezonas prognoze. Porziņģis

23/24 Sezonas prognoze. Porziņģis
Attēls veidots izmantojot Canva

Man, kā lielam basketbola cienītājam, nu jau kā tradīcija ir kļuvusi sezonas prognozes veidošana Latvijas lielākajai basketbola zvaigznei, NBA “All-star” kalibra spēlētājam, “Vienradzim” no Liepājas – Kristapam Porziņģim, kurš 2023./2024. sezonu uzsāks savā jaunajā, pēc skaita nu jau ceturtajā NBA klubā – titulētajā Bostonas “Celtics”. “Celtics” basketbola kluba vēsturē reti kura sezona ir bijusi bez augstākā mērķa izvirzīšanas un arī šosezon Bostonas “ķelti” lūkos pēc sava 18. titula un būs vieni no galvenajiem favorītiem Līgā cīņā par Larija Obraiena trofeju.

Provizoriski vērtējot, šī viennozīmīgi ir lieliska iespēja latvju Lielajam Kristapam būt potenciāli ļoti perspektīvās pozīcijās, lai sasniegtu un piepildītu šo kluba izvirzīto, līdzjutēju sagaidīto un paša nosprausto mērķi. Pie tam, spēlējot ļoti nozīmīgu lomu un dodot savu artavu komandas sekmēs. Gaidas Bostonā visiem ir lielas. Bet, cik radies tāds subjektīvs novērojums, piezemētas. No sērijas: “mēs zinām un apzināmies, kas mēs esam, uz ko mēs esam spējīgi, uz ko mēs ejam, bet darbs būs padarīts, kad mērķis būs sasniegts”. Tāda noskaņa vieš cerības nepārcerēties.

Šoreiz ne tikai galvenajos vilcienos, bet jau detalizētāk raksturošu kā individuāli Kristapam Porzinģim varētu izvērsties gaidāmā 2023./2024. NBA sezona, kas liepājniekam būs astotā sezona pasaules spēcīgākajā basketbola līgā. Ja iepriekšējos gados, varbūt izņemot laiku Dallasā, Porziņģa pārstāvētās komandas bija vairāk vidusmēra un lejasgala komandas, biežāk paliekot aiz izslēgšanas spēļu robežas, tad tagad būtu grūti atrast kādu, kurš teiktu, ka “Celtics” neiekļūs izslēgšanas spēlēs. Grūti būtu atrast arī kādu, kas teiktu, ka “Celtics” diez vai spētu pārvarēt izslēgšanas spēļu pirmo kārtu. Tādejādi, Kristapa Porziņģa sakarā šoreiz varu drošāk skatīties arī uz laika periodu, kas sniedzas tālāk par aprīļa vidu jeb citiem vārdiem – regulārās sezonas beigām.

Konspektīvi sakot, man izskatās, ka Porziņģim kopumā sezonas sākums un vidus visdrīzāk būs bez lieliem pārsteigumiem snieguma ziņā. Laiks līdz nākamā gada martam vairāk iezīmējas kā pārvaramo grūtību ceļš. Šajā gadījumā “grūtības” arī var izpausties kā samērā labs jeb pieklājīgs, pietiekami produktīvs un stabils sniegums, taču tas var prasīt lielu enerģijas atdevi, pūles un savu personisko ambīciju sabalansēšanu. Tāpēc liela nozīme būs ne tikai fiziskai sagatavotībai, izturībai un noturībai, lai varētu gan pagrūstīties groza tuvumā un absorbēt zilumus aizsardzībā, gan “vienradzīgi” nospēlēt uzbrukumā, bet būs arī svarīga Kristapa mentālā noturība, tiekot galā ar problemātikām un izaicinājumiem, kas var rasties ikdienas saskarsmē un mijiedarbībā ar komandas biedriem. Būtiski būs saglabāt vēsu galvu un pieņemt pareizus lēmumus saspīlētākās situācijās.

Ņemot vērā, ka Bostonas “garais gals” rada zināmus nedrošības jautājumus, skatoties sezonas griezumā (piemēram, KP izturība, Horforda vecums), Porziņģim ir jārēķinās ar slodzes pieaugumu. Pamatā tādas pielādētas enerģijas spriedzes nogrieznis, ieguldāma darba, ne dāvanu laiks atspoguļojas arī viņa dzimšanas dienas astrokartē kā minimums līdz 2024. gada februārim, tieši kā reiz līdz Visu Zvaigžņu nedēļai februāra otrajā dekādē.

Taču cita lieta un cita aina jau parādās tālāk pavasarī, uz regulārās sezonas beigām, jo īpaši uz izslēgšanas spēļu laiku, kur Porziņģim spīdēt un sasniegt sava ieguldījuma maksimumu, es īsti neredzu, kas varētu patraucēt. Protams, ar noteikumu, ka iepriekšējo spriedzes kulmināciju posmos nebūs noticis kas nevēlams vai gūtas kādas traumas, kas tādejādi var pamainīt tālāk notiekošā scenāriju. Bet par visu pēc kārtas.

Sezonas pats sākums oktobra pēdējā dekādē Kristapam Porziņģim individuāli būs pilns ar ikdienas aspektu radītām spriedzēm. Tās ir salīdzinoši ātri pārejošas spriedzes, taču vērā ņemamas. Tāpēc ļoti ieteicams KP būtu, īpaši pirmajā spēlē mēģināt nesteigties un nerīkoties impulsīvi, jo jebkura viņa nepārdomāta un sasteigta neveiksme ne tik draudzīgo pūli tik uzlādēs un uzkurinās. Jautāsiet, kas tad nu? Kā reiz sanācis ir tā, ka pirmā 2023./2024. sezonas spēle “Celtics” būs izbraukumā “Madison Square Garden” arēnā pret vietējo Ņujorkas “Knickerbockers”. Tāpēc grūti iedomāties vēl episkāku skatuvi pirmajai spēlei, īpaši priekš Kristapa.

Ja Porziņģis spēs saglabāt mieru (viegli pateikt) un koncentrēsies spēlei, tad tas palīdzēs viņa individuālo spriedzi pārnest uz publiku, tādejādi vairāk iedvesmojoties no tās, nekā nomācot sevi ar iespējamām negācijām. Kā zinām, enerģijas apmaiņa ir divvirzienu ceļš starp devēju un saņēmēju. Atkarīgs, kā kurš to izmanto. Pārfrāzējot Konfūcija teikto par šo: “Esi pats taisns, tad tev cienīs un jutīs līdzi, lai vai kas. Ja pats nebūsi taisns, neceri uz citu cieņu un atbalstu, lai kā censtos.”

Iepriekš minētajiem ikdienas spriedzes aspektiem paralēli astrofonā uz novembra sākumu un pirmo dekādi jau šobrīd veidojas jaudīgs un nozīmīgs planētu aspekts, kas var būt kā spēcīgs grūdiens jaunajai sezonai. Mums kā bobsleja nācijai tas būtu salīdzināms ar starta ieskrējienu – kā iestums, tā brauks. Šo aspektu raksturo liela vēlme atbrīvoties no ierobežojošā un izpausties pēc sava prāta. Tā kā “Celtics” komandā vismaz uz doto brīdi valda pacilājums un saticība, kopējais mērķis ir skaidrs un Porziņģis pēc dabas ir tāds draudzīgs puisis, tad šī aspekta un kopējā astrofona izpausme nebūs dumpinieciska sacelšanās, bet drīzāk aizrautīga, sakāpinātas enerģijas eksaltācija.

Fonā šeit gandrīz tajos pašos datumos paralēli būs pievienojies viens nozīmīgs harmoniskais aspekts, kas tā tēlaini izsakoties dos savu svētību jeb pamatu sajūtai, ka ir atrasta pareizā vieta un uzsākts pareizais ceļš sev vēlamā un saderīgā virzienā. Šis aspekts gan tā arī paliks fonā, taču sezonas sākumam, tieši līdz novembra pirmajai dekādei tas dos to vajadzīgo drošības sajūtu, lai tālāk neskatoties uz visu, KP ļautu pieturēties pie komandas izvirzītā mērķa sasniegšanas.

Tātad sezonas sākums KP var izvērsties intensīvs, jaudīgs, bet tai pat laikā ar labvēlīgu pamatu un ievirzi, vienīgi!, es ieteiktu ļoti piesargāties no pārcenšanās, tā rezultātā pārdegšanas. Jo pēc šī starta novembra pirmajā dekādē nāks spriedzes nogrieznis, kas pēc savas dabas nav nelabvēlīgs, tikai ar noteikumu, ja tiek ievērota disciplinētība un paškontrole. Ja šajā laika nogrieznī Porziņģis darīs visu ar mēru un savu iespēju robežās, tad sekmēm būtu jābūt labām. Savukārt, ja ego kontrole izies no rāmjiem un augstprātīga attieksme ņems virsroku, tad vairāk uz novembra otro pusi var sekot liela vilšanās.

Kopumā novembra pirmās divas dekādes Porziņģim uzrādās ar izaicinājumiem un spriedzes elementiem tieši ego un personīgās izpausmes virzienā, un no tā izrietošām negatīvajām īpašībām. Šajā periodā būtu ļoti ieteicams neļauties negācijām, kārdinājumiem, pārspīlējumiem un egocentriskām tieksmēm, ieteicams būtu nekāpt uz veciem grābekļiem, kas var uzplēst vecas, pašam labi zināmas “brūces”. Kā arī aptuveni no novembra Jaunmēneša 13.11. līdz pat Strēlnieku laikam 22.11. es ieteiktu KP nedaudz nomest apgriezienus, pildot laukumā tikai nepieciešamo – nepārcenšoties un nepārslogojot sevi. Ar to es domāju, neuzņemties vairāk, nekā var panest. Ir periodi, kad cilvēks var to darīt un ir periodi, kad tas nav ieteicams.

Aptuveni no novembra pēdējās dekādes KP var atkal droši savus apgriezienus palielināt. Šis laiks līdz pat 2024. gada janvāra vidum Porziņģim iezīmējas gan ar lielu enerģijas pieplūdumu, gan ar paaugstinātu aktivitāti kopumā. Šeit novembra pēdējā dekādē arī parādās tāds kā prāta un mentālā stāvokļa dziedināšanas process. Tātad, ja iepriekš viņam būs bijis kāds negāciju piepildīts periods, tad šeit novembra pēdējā dekādē ir ļoti labvēlīgs laiks, lai tiktu ar neskaidrībām un nebūšanām galā, kas/ja (tādas) būs radušās. Šajā laikā komandas biedri var būt pretimnākošāki un vairāk ieklausīties Kristapa viedoklī un redzējumā.

Decembra sākumā Porziņģa dzimšanas dienas kartē parādās tāda mainīgas un mānīgas dabas situācija, kam kā minimums būs divas šķautnes. Var uznākt vēlme ierauties sevī, noslēgties, palikt fonā, var iestāties tāds psiholoģisks apjukums, rasties atsvešinātības sajūta, it kā ne no kurienes. Vislabāk šādā situācijā būtu ļaut laikam un negatīvām situācijām plūst garām, no sērijas: “arī tas pāries”. Galvenais būtu nerīkoties spītīgi pretstāvoši. Ja tomēr lietas nevar vai neizdodas tā vienkārši laist garām, tad var mēģināt radoši un izdomas bagāti risināt sarežģījumus, ja tādi šeit būs radušies.

Otra šīs situācijas šķautne dod iespēju skaidrāk saskatīt radušos situāciju un saredzēt, ka ierastajiem mehānismiem nestrādājot, ir arī citi risinājumi. Tā ir kā koncentrāta atšķaidīšana, kad nepieciešama smalkāka pieeja risināmām lietām.

Kopumā Porziņģa dzimšanas dienas astrokartē decembris turpināsies ar izteiktāku aktivitāti, līderību vai vismaz līderības meklējumiem un uzplaiksnījumiem. Taču jāņem vērā, ka decembrī ne tikai paša individuālajā astrokartē parādās šādi tādi neskaidrību elementi, bet arī 13. decembrī sāksies kārtējais retrogrāda Merkūra periods jeb Dižčiks, kas ilgs līdz 2. janvārim. Šis laika nogrieznis Kristapam kopumā iekrāsojas spriedzes krāsās. Tātad neskaidrības, pārpratumi, nepārdomāta rīcība, lēmumu (metienu) sasteigtība šajā periodā var izpausties vairāk un zīmīgāk, kas savukārt var atspoguļoties statistikas ailēs un precizitātes kritumā.

Kā jau prognozes sākumā minēju, ceļš līdz pavasarim nebūs rožlapiņām kaisīts. Taču man šis viss vairāk izskatās kā adaptācijas, savu personīgo, iekšējo cīņu un rūdīšanās process. Galvenais Kristapam Porziņģim ir saglabāt skaidru galvu, paturēt prātā savu un komandas mērķi, nenomocīt sevi, tai pat laikā rūdīt prasmes un raksturu, saprotot, ka par savu vietu augšgalā būs jāpacīnās bez tādas vieglas pastaigas. Es ceru, ka Kristaps ir labi mācījies no laikiem, kad treneris Kārlails centās viņu pazudināt laukuma stūrī.

Šī gada decembra beigas un nākamā gada pats sākums, janvāris kopumā Kristapam Porziņģim nāks ar nopietnāko un grūtāko posmu šajā sezonā. Šo astroloģiski varētu nosaukt par dzīves eksāmenu laiku. Šajā laika posmā notiekošo KP dzimšanas dienas kartē atspoguļo četri ļoti nozīmīgi planētu aspekti, kā arī ikdienas aspektu fons, un es to visu raksturotu tā: pamatā skarta ir saskarsmes sfēra jeb citiem vārdiem sakot, saskarsme un komunikācija būs uz āru iznesto problēmu avots jeb cēlonis, kad noritēs tāda nopietna attiecību pārbaude, testēšana. Šīs aspektācijas kontekstā būtu svarīgi necelt sienas vai ierakumus, bet meklēt risinājumu samilzušai situācijai, jo, ja problēmas netiks risinātas, tad secīgi tas novedīs pie nākamā aspekta attiecīgās izpausmes, ko varētu raksturot kā strupceļu.

Šis strupceļš tad izpaustos kā situācija, kad vari paļauties tikai uz sevi, jo apkārtējo atbalsts ir pazudis. Šajā laikā pazust var arī laikizjūta (timing), kad viss sanāk nepareizā laikā, nepareizā vietā. Solis par vēlu, par vēlu izlec, par vēlu met, par vēlu piespēlē utmldz. Viss krīt no rokām ārā, grūti savākties. Paralēli var ieslēgties psiholoģiskie aizsardzības mehānismi. Tas, kas būtu ieteicams pie šiem apstākļiem, būtu neieņemt aizsardzības pozu. Ja situācija tiek uzkarsēta kā karsta dzelzs, tad šeit ir jāspēj pašam izkalt un norūdīt kārtīgu mugurkaulu. Jeb vienkāršāk izsakoties, šis ir laiks, lai sevi iekšēji stiprinātu un nenoslēgtos, lai neforsētu lietas.

Ar to viss nebeidzas. Tālāk, tuvāk uz janvāra otru pusi atkārtoti aktivizēsies jau iepriekš iepazīta situācija, kas no vienas puses var radīt vēlmi pēc sava ceļa laušanas un izvirzīšanās priekšplānā, no otras puses aktuālie apstākļi tam var likt šķēršļus, vai arī gluži vienkārši šajā brīdī šīs personiskās velmes un dziņas izpausmei nebūs piemēroti ārējie un apkārtējie apstākļi. Ieteikums šai situācijai šajā brīdī būtu samierināties ar esošo un virzīties uz priekšu vēlāk, tam piemērotākā laikā. Mana pieredze rāda, ka šī vēlme nekur nepazūd, tāpēc tai vienkārši ir jāatrod labāks un piemērotāks virzīšanas laiks. Daudzi cilvēki, neskatoties uz “laika pretestību”, cenšas spiest lietas par katru cenu konkrētā brīdī un situācijā, nenolasot laika iezīmes.

Šeit Kristapam arī būtu ieteicams savaldīties un nogaidīt, jo tālākais, nākamais nozīmīgais aspekts šajā laika perioda kopā, izteikti janvāra otrā pusē, vēsta par krīzi. Par reālo iespēju un vēlmju, ieceru sadursmi, kad visām iecerēm pienāk jostu savilkšana un rīcības brīvība tiek ierobežota.

Apkopojot šo visu, ir redzama konkrēta notikumu kontūra un secība. Tā kā Kristaps Porziņģis labi jūt citu cilvēku motīvus un apzinās citu intereses, tad ļoti iespējams, ka lielākās cīņas notiks pie viņa paša. Uz to arī norāda viens harmoniskais aspekts, kas būs spēkā no 2023. novembra līdz pat 2024. gada februārim. Tas vēsta, ka neskatoties uz visām iespējamām negācijām, KP varētu saglabāt pozitīvu vai vismaz cerīgu skatu uz notiekošo, izprast lietas un mēģināt veidot jaunu redzējumu par jauniem apstākļiem. Taču jāatceras, ka par visu ir jāmaksā. Ja statistika un sniegums būs bijis labs, tad tas visdrīzāk būs prasījis lielu spēku un cīņu, ja statistika un sniegums nebūs cerētais, tas noteikti būs atstājis neapmierinātības un iekšējās rīvēšanās pēdas, tātad psiholoģisko nospiedumu un sekas.

Februāris jau nāks ar pozitīvām vēsmām. Grūtākais tā teikt būs aiz muguras. Veiksmīgas un enerģiski spilgtas epizodes Porziņģa sniegumā varētu uzplaiksnīt februāra pirmajā nedēļā. Pamazām, attāli gan vēl, jau parādās solītās labvēlības apvāršņi. Vienīgā nozīmīgā spriedze februārī veidosies nedaudz pēc februāra vidus, kas tieši iekrīt “Visu Zvaigžņu” pasākumu nedēļā, tā ka basketbola laukuma aktivitātēs visdrīzāk tā neatspoguļosies…ja, nu vien…

Hmm, bet, ja tā padomā, te tā interesanti sanāk. Šajā brīdī aktuālā spriedzes aspekta viens no tulkojumiem ir nepelnītu panākumu saņemšana un paralēli Porziņģim šeit būs aktīvi vairāki harmoniskie aspekti ar sportisku akcentu.

Parametri, pēc kuriem izvēlas dalībniekus “Visu Zvaigžņu” spēlei ne vienmēr ir līdz galam saprotami. Mēdz būt arī pēdējā brīža aizstājēji. Ņemot vērā, cik nospriegotas Porziņģim ir sezonas pirmās divas trešdaļas es esmu skeptisks par KP dalību “All-star” spēlē, taču, ja, piemēram, “Celtics” “liks visus kā mazos”, t.i., būs konferences neapšaubāmi līderi un Porziņģim tomēr būs pietiekami pieklājīga statistika, tad pie labvēlīgiem apstākļiem top komandām šad un tad mēdz būt trīs pārstāvji “Visu Zvaigžņu” spēlē. Tā ka ej nu tu un sazini, kā saka. :)

Sezonai atsākoties pēc “Visu Zvaigžņu” nedēļas pasākumiem 22. februārī, Kristapam Porziņģim būtu jānāk ar lielu enerģiju un pacilātības sajūtu. Vai nu dēļ iespaidiem no aizvadītajiem NBA basketbola svētkiem, jebšu pateicoties atpūtas pauzei un gaidām par atgriešanos uz Reda Auerbaha parketa.

Līdz pat marta otrai pusei norises Kristapa Porziņģa dzimšanas dienas astrokartē, reizē veikums laukumā pamatā atspoguļosies caur planētu ikdienas veidotajiem aspektiem, kur galveno lomu ieņems aktuālā Marsa veidotie aspekti, Mēness Ziemeļu mezgla virzība caur Auna zīmi. Vienkāršoti sakot, sniegums var būt daudzveidīgāks, pēc dienas sajūtām. Vienu spēli labāk, citu vēl labāk, vai arī ne tik labi.

Sākot no marta vidus, aptuveni desmit dienu garumā šeit piezagsies viens nospriegotāks nogrieznis ar divām raksturojošām izpausmēm. Viena puse šai spriedzei būs sakāpinātas enerģijas pieplūdums, kas var radīt kareivīgāku noskaņu un tieksmi ķildoties, var vedināt uz impulsīvu konfrontāciju ar citiem, kā arī šis aspekts mēdz uzkurināt personisko ambīciju iegribas, tāpēc vēlme uzņemties lielāku līderību arī var kļūt izteiktāka. Otra izpausme šeit sekos nopakaļ, kuru raksturo vēlme uzstāt uz savu, neņemt citus vērā, jo var likties, ka pats zina labāk. Šis kopā var radīt konfliktsituācijas. Ir jābūt ļoti uzmanīgam ar savām izpausmēm un fiziskajām aktivitātēm šajā periodā, jo gan prāts, gan sirds būs karsta. Šī karstgalvība un neuzmanība palielina satraumēšanās iespējas. Pie šādiem apstākļiem metienu precizitāte var kristies, taču vēlme vairāk mest pa grozu, būt aktīvākam var palielināties, kā arī aizsardzībā pie šādas aspektācijas dunku, zilumu, skrāpējumu daudzums, kā arī piezīmju daudzums var krietni palielināties.

Es ļoti ceru, ka Kristaps uz šiem salīdzinoši ātri pārejošiem grābekļiem jeb “mīnām” neuzkāps un tālāk jau astroloģiski harmoniskākā laika periodā rādīs savu sniegumu laukumā, nevis dziedēs traumas malā uz soliņa. “Celtics” spēļu grafiks jeb kalendārs gan rāda, ka tieši tajā nedēļā Bostonai ir 5 spēles 7 dienās, tā ka es ceru, ka kādā no spēlēm Porziņģim būs dota plānotā atpūta.

Manā basketbola prognožu pieredzē gan Bertāns, gan Dončičs, gan Lebrons ir uzkāpuši uz šāda tipa – ikdienišķas situācijas “mīnām”, tieši pirms harmoniskā perioda, un principā savas tā brīža uzvilktības un nevērības dēļ. Labā ziņa KP sakarā, ka paralēli spriedzes aspektiem fonā būs arī harmoniskie, kas cerams to situāciju izlīdzinās jeb nomierinās. Katrā ziņā, jābūt piesardzīgam.

Tālāk jau līdz pat jūnija vidum, kad NBA tiek aizvadīta Finālsērija Kristapa Porziņga dzimšanas dienas kartē bilde noskaidrojas. Lielākie negaisi un vētras tad būs aiz muguras. Marta pēdējā dekādē un aprīļa sākumā priekšplānā aktīvi būs divi ļoti radoši aspekti. Viens no tiem norāda uz tādu ļoti harmonisku iekļaušanos kolektīvās aktivitātēs. Beidzot rodas tāda apmierinātības sajūta, īpaši, ja iepriekš lietas nav gājušas kā cerēts. Šo situāciju var raksturot kā basketbolā saka, ka katrs spēlētājs zina savu vietu, zina, kur otrs atrodas laukumā, tā teikt komunikācija notiek bez šķēršļiem un skatīšanās. Savukārt otrs aspekts rada vēlmi nospēlēt izdomas bagāti, efektīgi, oriģināli, priecējot publiku, tā teikt spēlējot uz publiku. Abi aspekti kopā ļauj nolīdzināt jebkurus nelīdzenumus un šķēršļus, kas iepriekš ceļā gadījušies. Problēmas “pēkšņi” pazūd kā nebijušas. Idille. Blakus būs arī dzirkstelīte, kas neļaus ieslīgt tādā sapņainā bezrūpībā, bet turēs pie “ātrāk, augstāk, stiprāk” enerģijas.

Aprīlī, ap sezonas beigām Porziņģi var nomākt kādas māju un privātas lietas, bet to es publiski neanalizēšu.

Kas attiecas uz Kristapa Porziņģa basketbola gaitām, tad aprīļa otrā pusē parasti NBA sākas izslēgšanas spēļu turnīrs.  Šoreiz tās sāksies 20. aprīlī. Ņemot vērā, ka “Celtics” būs vieni no galvenajiem pretendentiem uz titulu, bet turnīrs sāksies Dižčikā, tad jāatzīmē, ka ir ļoti liela iespējamība, ka kāds no favorītiem var paklupt pirmajā kārtā. Vismaz kārtīgi paslīdēt noteikti. Protams, cerams, ka tas attieksies uz citiem. :)

Kā reiz, aprīļa pēdējā dekāde Porziņģim nāks ar vēl vienu harmonisko aspektu duetu. Fonā būs arī spriedzīte, pašos 20to datumu sākumos. Tas sanāk uz pirmo vai pirmajām divām spēlēm. Traumas iespējamība pie šāda aspekta vienmēr ir iespējama, bet es domāju, ka tas drīzāk šajā gadījumā atspoguļo stingru pozīcijas ieņemšanu, ceļa nedošanu pretiniekam, pretinieka ierobežošanu. Ja pats Porziņģis tā nedarīs, tad iespējams pretinieki būs izdomājuši taktiku pret viņu.

Bet kopumā aprīļa pēdējā dekāde Kristapam raksturojama kā ļoti pārdomātas un pragmatiskas izpausmes un rīcības laiks. Skaidrs redzējums par darāmo. Sabalansēts sniegums. Paralēli, būs aktīvs aspekts, kas norāda uz tādu lietu, ko mēdz dēvēt par “spēles jušanu”, ja tā var izteikties. Ļoti elastīga, piemēroties spējīga izpausme, spēles lasīšana, spēlētājs spēj ātri apjaust apstākļus, adaptēties un rīkoties pēc situācijas nepieciešamības. Paralēli tajos datumos būs arī ļoti daudz pozitīvas enerģijas lādiņa.

Manā ieskatā Kristapam ļoti palīdzēs arī tas, ka no 30. aprīļa Marss paries Auna zīmē, t.i., savā domicilā, kas ne tikai veidos pietiekami daudz enerģiskus un lielākoties harmoniskus aspektus ar KP dzimšanas planētām, bet arī dos tādu stingru pamatu sportiskām aktivitātēm pusotra mēneša garumā, tā ka tas iekļaujas izslēgšanas spēļu periodā.

Tuvojoties maija sākumam un maija pirmajā dekādē Porziņģa dzimšanas dienas astrokartē veidosies daži tādi kutelīgi un izaicinoši aspekti. Galvenais būtu neielaisties kādās apšaubāmās darbībās un uzvesties piedienīgi, jebkurā gadījumā ne agresīvi, jo šo aspektu aktivitātes laikā pietiekami bieži cilvēks var nonākt pārprastās situācijās, kad tiek sabotēts vai sagrozīts cilvēka teiktais vai darītais, vai tiek izplatīta kaitnieciska, nepatiesa vai nomelnojoša informācija, uzmācas dzeltenā prese un tenku vāceles, kas rada baumas, aprunāšanas, dažkārt skandālus no nekā. Šis var ļoti izsist no līdzsvara, novērst uzmanību no svarīgā. Arī tuvākā loka cilvēkiem un partneriem būtu ieteicams šajā laikā neuzplīties Kristapam ar savām lietām.

Maija otrajā dekādē var parādīties ilgi gaidīto panākumu sajūta, kad sāk parādīties apvārsnis, uz kuru ir tik ilgi un grūti iets. Taču ļoti svarīgi šeit būtu attiekties pret notiekošo ar vērību, tāpēc ka pretinieks jebkuru nevērību var pavērst pret pašu. Kā sportā mēdz teikt, ir jābūt spēlē līdz pēdējam zvanam. Esot pārliecinošās pozīcijās nedrīkst atslābt, jo pretinieks to izmantos.

Turpat maija vidū, paralēli iepriekšējam aspektam kulminēs vēl viens cits, kas vēsta, ka būs pienācis laiks sevi izpaust vēl nebijušā veidā un nonākt iepriekš nepieredzētās situācijās. Tā ir kā jaunas dimensijas pavēršanās, kā negaidīts paaugstinājums, tai pat laikā šī jaunā pieredze ļauj situāciju uztvert pietiekami konstruktīvi. Pēc laika grafika, šķiet, šis laiks sakrīt ar Konferences Fināliem.

Tālāk, vairāk uz maija otro pusi harmonijas pacēlums nebeidz beigties un nāk jau nākamā tā izpausme kā lielas iedvesmas vilnis. Šajā periodā jebkādas individuālās ambīcijas ir izzudušas un rodas liela vēlme būt šajā mehānismā, ko sauc par komandu un darīt visu, lai tikai sasniegtu cerēto. Rodas ļoti spēcīga vēlme būt visā iesaistītam, nevis raudzīties no malas. Būt notikumu un notiekošā virpulī.

Maija pēdējā dekāde noslēgsies ar nu jau kārtējo harmonijas aspektu Kristapa Porziņģa dzimšanas dienas astrokartē. Kaut kādas situācijas šajā brīdī var pakutināt nervus un radīt nelielus izaicinājumus, īpaši emocionālā plāksnē, bet pārsvarā tomēr dominēs tā sajūta, ka var sasniegt lielas lietas caur sistēmu, caur kolektīva sistēmu, tātad caur komandas darbu, tai pat laikā nezaudējot savas unikālās pašizpausmes iespējas. Šo varētu raksturot arī kā komandas saliedētības sajūtu, skatoties no Kristapa Porziņģa perspektīvas.

Jūnija pirmā puse izceļas ar lielu biedrošanās izpausmi, kad tiek veidotas un nostiprinātas savstarpējās attiecības. Kā zinām, tad panākumi saliedē un satuvina. Šāda aspektācija arī norāda uz sevis likšanu priekšplānā un domāju, ka, ja komanda sasniegs savu mērķi, tad tas arī būs pelnīti un saderīgi gozēties panākumu saulītē.

Jūnija vidū un tālāk jau tur parādās gan atslābinošas harmonijas, atvaļinājuma sajūtas, relaksācijas laiks, svinības, aizvadītās sezonas, nu es nevaru neteikt, panākumu atzīmēšana, vīrišķā labsajūta par padarīto.

Es negribu apgalvot, ka Bostonas “Celtics” izcīnīs čempionu titulu gaidāmajā sezonā, bet tā nu tās zvaigznes Kristapam Porziņģim šajā dzīves periodā sastājušās. Nav norāžu par lielu vilšanos vai mērķu nepiepildīšanos, kā tas bija nolasāms iepriekšējās sezonās gan Dallasā, gan Vašingtonā.

Vēlot visu to labāko un izdošanos Kristapam, grūtākos periodos vairāk apdoma, nenokārt degunu un skatīties uz lietām ilgtermiņā, neaizmirstot savu un komandas izvirzīto mērķi. Astroloģiski skatoties, Kristapam Porziņģim būtu jābūt gatavam panākumiem pavasarī un vasarā, jautājums, vai komanda turēs viņam līdz galam līdzi? Dzīvosim, redzēsim!

Paldies!